12 Známky, které jste zneužívaly jako dítě (a to vás teď postihuje)

Jak jste byli ve vaší minulosti léčeni, může vrhat stín nad tvým životem

od Kassi Klower

přemýšleli jste o tom, proč jednáte určitým způsobem?

Možná je těžké najít nové přátele nebo důvěru ve vztahy. Možná jste náchylní k výbuchu hněvu jako odpověď na nejmenší věci, nebo snad máte tendenci úplně vyhnout se konfrontaci a bojovat za každou cenu, držet všechny své pocity uvnitř, dokud necítíte, že se chystáte prasknout?

Je pravděpodobné, že se jedná o naučené chování v reakci na způsob, jakým jste byli vychováni. Zkušenosti, které máme jako děti, mohou přímo ovlivňovat téměř všechny aspekty jejich dospělých životů, od mezilidských vztahů k vlastnímu pocitu sebe sama a nikde není to více zřejmé, než u lidí, kteří byli oběťmi dětského emočního zneužívání. a verbální zneužívání může mít různé formy. To může zahrnovat jméno volání a říkat nenávistné věci. To může zahrnovat neustálé srovnávání mezi sourozenci nebo volání dítěte "hloupého", "tlustého" nebo "ošklivého" nebo "ztraceného". Může být výsměchem nebo držením dítěte hanbou, rozpaky před kamarády nebo i cizinci. Může to také znamenat opuštění nebo hrozbu opuštění, "vysvětluje Kathleen Kendall-Tackett z laboratoře pro výzkum rodiny na univerzitě v New Hampshire.

" Zneužívání v minulosti může ovlivnit vaši schopnost důvěřovat druhým, vytvářet přátele a mít vztahy, které nejsou exploutivní. Přeživší dospělí jsou často izolováni a jsou méně spokojeni se svými vztahy než dospělí, kteří nikdy nebyli zneužíváni. "

I když existuje mnoho různých způsobů, jak se dětské emocionální zneužívání může projevit u někoho ve věku, existuje několik chování, které výzkum opakovaně identifikoval které mají tendenci naznačovat, že jste jako dítě měli nějakou formu emočního zneužívání. Dobré zprávy? Identifikace vašich otázek je prvním krokem k uzdravení od nich. Pokud zjistíte, že jste přikývl spolu s následujícími 12 věcmi, stojí za to si rezervovat, aby jste viděli terapeuta, který vám pomůže pracovat v minulých traumatech a vyvíjet zdravější léčebné mechanismy.

SOUVISEJÍCÍ: 4 Známky, které jste byli emocionálně opuštěni jako děti A to vás teď postihuje)


1. Omlouváte se za všech okolností


Pokud jste byli jako dítě dítěte citově zneužíváni, můžete se cítit, jako byste nikdy nedokázali dělat nic správného, ​​a jako dospělý člověk se často ospravedlňuje za věci, situace, ve kterých jste ve skutečnosti neudělali nic špatného.

2. Máte problémy s přílohami

Mohli byste mít problémy s opuštěním, protože se vždy obáváte, že vás lidé opustí, nebo se na vás zhorší. To se obvykle vyskytuje u lidí, kteří byli opomíjeni jako děti nebo měli nepřítomnost nebo emocionální nedostupnost rodičů.

3. Nebo je pro vás extrémně těžké se dostat k lidem

Pokud jste byli emocionálně zneužíváni, zejména rodinným příslušníkem nebo někým, komu jste důvěřovali. můžete se bát přiblížení se k lidem nebo nechat někoho do svého života, aby se ochránil před opětovným zraněním.

4. Nevíte, jak přijmout komplimenty

Kdybyste byli neustále informováni o svých záležitostech, když jste vyrůstali, mohlo by být těžké uvěřit někomu, když vás komplimenty. Nesmíte jim uvěřit a úplně odmítnout pozitivní komentář.

5. Jste neustále druhým hádáním všech věcí. Když žijete v chaotickém světě plném emocionálního zneužívání, může být pro někoho těžké věřit. Pokud se s vámi stane něco dobrého, budete se ptát, jak dlouho to vydrží, nebo se ocitnete vždy ve druhém hádání svých rozhodnutí a vztahů.

6. Vždy se snažíte lidi - prosím,

Lidé, jimž bylo řečeno, že nejsou dostatečně dobré jako děti, nebo se musely ublížit dospělým v jejich životě, aby se vyhnuli výbuchu zneužívání nebo vztek často vyrůstali, aby byli chronickými lidmi.

VZTAHUJÍCÍ SE: 7 Známky, které jste emocionálně ztratili jako dítě (a to vás teď postihuje)

7. Vy jste strach z konfliktů a konfrontací


Oběti verbálních forem zneužívání se často obávají konfrontace a tak, jak vyrůstají, se budou snažit vyhnout se konfliktu za každou cenu. Pokud to zní jako vy, myšlenka konfrontace obecně vyvolává obrovskou úzkost a aktivuje reakci na boj nebo let a téměř vždy si vyberete let.


8. Jste neuvěřitelně nerozhodný

Pokud byste byli zneužíváni v dětství, aby se cítili, jako byste vždycky udělali špatnou věc nebo byste nikdy nemohli splnit očekávání, možná by bylo obtížné učinit konkrétní rozhodnutí jako dospělí, protože jste "stále máte strach z toho, že je špatný a důsledky výběru nesprávné možnosti.

9. Žádáte zřejmé otázky

Oběti zneužívání se často pochybují o sobě - ​​a jejich vztazích. To může mít za následek nenasytnou potřebu ověření, které se snaží hledat zřejmé otázky jako "stále mě miluješ?" A "nechceš mě opustit, ne?" Ve snaze zachovat smysl

10. Máte extrémně nízkou sebeúctu

Jedním z nejčastějších důsledků zneužívání dětí je extrémně nízká sebeúcta. Děti, které opakovaně říkají, že jsou bezcenné nebo nedostatečné, mohou nakonec věřit těmto poselstvím a internalizovat je, což má za následek nízkou vlastní hodnotu v dospělosti.

11. Jste sama odmítající

Protože jste byli vychováni, abyste věřili, že jste vždycky udělali všechno špatně, jako dospělý, skončíte s tím, že se neustále zbavujete nebo se emocionálně zblázníte za každou chybu, dlouho po vyčištění rozlitého mléka .

12. Jste perfekcionista

Oběti dětského zneužívání často pocítí potřebu dokázat svou hodnotu jako dospělé a posedlost o tom, že dělá úkol k dokonalosti, aby nadhodnotili jejich smysl pro selhání jako děti.

SOUVISEJÍCÍ: 5 Známky, které jste Emocionálně zanedbává váš táta (a to vás teď postihuje)

Tento článek byl původně publikován u SheSaid. Přetištěno s autorským povolením

arrow