4 Manželské mýty, které způsobují rozvod

Tyto mýty jsou nejen falešné, ale také potenciálně destruktivní. Kyle Benson

Jakmile je zásnubní kroužek nasunutý, zaplavíme se zprávami o tom, jaký by měl být náš vztah. Naši přátelé a rodina nám říkají, co bychom měli tolerovat a co bychom neměli. Je to "všeobecné poznání", že manželství zabíjí sex, ne? Špatně.

To, co věříte o vašem vztahu, určuje vztah, se kterým skončíte, a některé z těchto společných manželských mýtů a přesvědčení mohou být toxické. Vedou páry na špatné cestě, nebo je horší, přesvědčují je, že jejich manželství beznadějně půjde do plamene.

Tyto manželské mýty ničí nespočet zdravých vztahů jen proto, že pár věří, že je něco zásadně špatného. > 1. Aktivní naslouchání šetří sňatky

prostřednictvím GIPHY

Podle dr. Johna Gottmana, aktivní naslouchání a řešení konfliktů v manželství nefungují. Výzkum ukázal, že i po použití aktivních technik poslechu byly páry stále potíže. Několik párů, kterým pomohlo, dojde k relapsu během jednoho roku.

Aktivní poslech vyžaduje olympijský-zlatý medailon-emocionální výkony. Tato myšlenka očekává, že budete plavat v bazénu emocionální kritiky vedle Michaela Phelpsa. Přestože Susan může dělat to nejlepší proto, aby slyšela Steveovy stížnosti, osoba, o níž se kňuká, není divákem v jejich manželství - je to její manžel - a za všemi těmi "I" prohlášeními je ona!

To není taková validace, aktivní poslech a "já prohlášení" jsou zbytečné. Dr. Gottman používá modifikovanou verzi v jeho konfliktu, ale mýtus o sňatku, že vše, co musíte udělat, je "bojovat lépe" nebo méně často zachránit své manželství prostě není vědecky prokázáno. " Dokonce i šťastně manželské páry mohou mít křiklavé zápasy

-

hlasité argumenty nutně nepoškodí manželství. "

- Dr. John Gottman Pokud se chcete naučit vzájemné naslouchání a dialog o vašich problémech, pak se podívejte na Sedm principů pro práci v manželství

2. Sňatky jsou zničeny osobnostními vadami. Každý z nás má zavazadla, o kterých nejsme racionální. Tom Bradbury z UCLA nazývá tyto "trvalé zranitelnosti". Například Lacey bojuje s autoritou. Nenávidí šéfy. Proto provozuje vlastní firmu. Kdyby byla vdaná za partnera, který by byl ovládající, bylo by sňatkem třetí světová válka. Pro nás je šťastná, že je vdána s Tomem, který se s ní zachází jako s rovnou a nesnaží se ji ovládnout. Když Ashley má strach z opuštění. Její manžel Jake to posiluje tím, že flirtuje s jakoukoli klecí, která prochází, i když je věnován svému manželství. Když mu Ashley řekne, kolik ji to otravuje, Jake se směje. Řekne jí, že je to neškodné a on jí řekne, aby to přešla.

Ashley nemůže jen "překonat" hrozbu opuštění, takže Jake je neochota zastavit je nakonec oddělí a skončí rozvodem. Nejedná se o to, že nedostatky nebo zranitelnosti osobnosti zničí manželství. To je, jak se s nimi rozhodneme ve vztahu, který určuje, zda bude trvat.

Všichni jsme nedokonalí. Trik k tomu, aby manželství trvalo, vyžaduje, aby oba partneři tolerovali vzájemně "bláznivou" stranu. Musíme se naučit, jak s péčí, náklonností a respektem zacházet s našimi zranitelnými partnery.

Poznámka: Existují situace, jako jsou těžké duševní choroby, závislost, klinická deprese, fóbie a PTSD, které vyžadují podporu znalých a zkušených duševních

3. Manželství je vždy stejné.

přes GIPHY

Někteří terapeuti a vztahové trenéry vám řeknou, že dobré manželství vyžadují reciproční povahu.

"Ty mi poškrábáš záda a škrábeš tvoje." "Pomáháš s vysáváním domu, pomůžu ti vyndat odpadky."

To vyžaduje, aby páry fungovaly s nepsanou dohodou, že něco nabízejí za oplátku každému druhu slova nebo činu.

Udržování běžné shody toho, kdo udělal to, pro koho je ve skutečnosti znakem potíží v manželství. Vykládat myčku jako platbu, protože druhá vařená dvojice není šťastná. Šťastné manželství se týkají pozitivních pocitů, nikoliv dokonalé rozdělení 50/50.

V toxických manželstvích je tato nevyžádaná smlouva plná hněvu a nelibosti. Když pár píše "smlouvu" o tom, kdo dělá co, to už není o bezpodmínečné lásce a vzájemné podpoře. Je to o tom, že budete mít skóre. Budete mít čas v manželství, kde budete muset na chvíli udělat více než váš spravedlivý podíl. Možná, že se vaše žena vrátí do školy, nebo se váš manžel připravuje na obchodní schůzku, která mu může dát velkou podporu. Obvykle vám učiní totéž, když vaše výzvy přicházejí. Nejde o rovnost ve všem, o vzájemné lásky a práci s ostatními, aby to fungovalo. A někdy to nebude fér. To neznamená, že byste měli dělat všechno pro svého partnera a čekat, až učiní vše pro vás. To je také toxické. Pokud máte pocit, že některé věci byly na chvíli nespravedlivé, nedržte je. Přejděte ke svému partnerovi a řekněte jim, že máte pocit, že děláte hodně a cítili byste se lépe, kdyby vám mohli pomoci s některými věci, které je třeba udělat. Není potřeba žádné skóre.

4. Sex se zastaví, jakmile se oženíš.

Předpokládá se, že sex je studna, která po několika letech do manželství vyschne. Problémem není tento manželský mýtus, je to přesvědčení, že je normální přestat mít sex nebo být intimní. Když se sex a intimita zastaví ve vztahu, je to znamení, že oba partneři potřebují růst.

V knize Davida Schnarcha

Vážící sňatek

argumentuje, že naše sexualita není v popředí, jsou mladiství nebo studenti. Pro něho naše sexualita nevychází až do našich 40. a 50.

Časem přichází moudrost. Manželství vám nabízí největší stroj na růst. Čas s vaším partnerem vám umožní prozkoumat vaše nejhlubší touhy s někým, komu důvěřujete. Umožňuje vám zažít nové způsoby milování sebe navzájem. Vaše manželství vám dává základ pro potírání růstu, abyste mohli ztělesnit váš plný sexuální potenciál.

Studie ukazují, že páry v dlouhodobých vztazích mají více sexu než jejich jediní protějšky. Takže když se spontánní vášně zastaví v ložnici, nenechávejte věci náhodě. Pokud chcete, aby váš sexuální život byl úžasný, pracujte na tom. 18 Citáty, které dokazují, že manželství skutečně stojí za boj

Merethe Najjar

Editor

Heartbreak

Číst později Tento článek byl původně publikován na Institutu Gottman. Přetištěno s autorským povolením
arrow