Redakce Choice

6 Důvodů, proč je skvělé být prarodičkou Dnes

Být prarodičkou Boomer dnes je jednodušší a náročnější než kdy jindy a také zábavnější!

Než jsem se stal prarodičem dvojčat před několika měsíci jsem si neuvědomil, že den prarodičů byl oslavován každý rok od roku 1978 7. září. Povinná zákonem prostřednictvím prezidenta Jimmyho Cartera, je to Národní svátek na počest prarodičů, aby "pomohli dětem uvědomit si sílu, informace a poradenství, které mohou starší lidé nabídnout."

Den prarodičů nebyl oslavován v mém domě, když jsem byl mladý jakým byly Den matek a Den otců. Oba moji dědečkové zemřeli před tím, než jsem se narodil, i když jsem strávil čas se svými babičkami, kteří oba zemřeli v dospívání. Jeden mě naučil šit a háčkovat, což i nadále dělám. Jiný žil v tom, co si pamatuji jako elegantní bytový hotel. Když jsem ji navštívila po škole, ráda jsem seděla na své sametové pohovce a pití čaje z čínských šálků, když jsme hráli Go Fish nebo jiné karetní hry.

Prostřednictvím žen v mé rodině jsem získala pocit generací za svými rodiči. Měl jsem štěstí, že obě babičky žily v mém městě, takže jsem je pravidelně viděl předtím, než byly pryč.

S rodiči nebo rozvedenými rodinami i normálními rodinami se nyní normální, prarodiče zřejmě více zaplétají s dětmi svých dětí než kdy jindy. Starší rodiče jsou také mladší než dříve - Baby Boomers spíše než starší občané - takže jsou aktivnější než moje bílé vlasy.

Studie na univerzitě v Chicagu o více než 13 000 prarodičů ve věku 50 a více let poznamenala, že dali svým vnukům nejméně 50 hodin péče ročně (v průměru) v letech 1998 až 2008. Průzkum za rok 2012 (Generace United a Institut pro maturovaný trh MetLife) ukázal, že tři čtvrtiny respondentů poskytovaly péči o děti nebo opatrování dětí vnuků na základě týdně . Péče o děti je pro dnešní pracovní rodiče nezbytná, takže mají čas na vydělávání na živobytí, ale emoční a generační vazba mezi prarodičem a vnukem je stejně tak životně důležitá, jako když jsem byla mladá.

Takže když jsem se konečně spokojil s prarodičstvím, Zjistil jsem, že je zajímavější, než jsem si představovala. Ačkoli moje grandtviny jsou ještě kojence a bude to asi rok, než se stanou mizernými chlapci na mém (ne sametovém) pohovce, červená zkušenost sledování mé dcery a manžela se usadila jako první rodiče mi dali nový pocit o životě, generacích a kolik věcí zůstává stejný, i když se mění.

Některé způsoby, jakými jsem si všiml, že je dobré - nebo alespoň uspokojivé - být prarodiče dnes jsou:

  1. Dokonce i když nežijete ve stejném městě jako vaše děti a vnoučata, můžete "navštívit" a vidět je růst přes Skype! Moje dcera poprvé oznámila své těhotenství přes Skype a každý den jsme navštívili Skype (s dvojčatami, ona je stále spánek-zbavený!) Zatímco neexistuje žádná placená politika "prarodičů" na dovolenou, která by umožnila pracujícím Boomům, aby si udělali volno pracovat a pomáhat novým rodičům, kteří jsou stále
  2. naše děti dostanou se do rytmu péče o své nové děti někteří z nás mají možnost navštěvovat týden nebo měsíc, kdykoli to bude možné. To platí zejména pro ty, jako já, kteří jsou samostatně výdělečně činné nebo na volné noze, stejně jako Boomers, kteří jsou již v důchodu. Věděla jsem, že to byla jednou životní příležitost, strávil jsem 6 týdnů ve venkovské Montaně a staral jsem se o moje dcera, aby se mohla postarat o své nové děti. Byl jsem více doma - doslova "hlavní kuchař, pohotovostní běžec a lahve na láhev" - než jsem byl od té doby, kdy byla mladá (před více než 30 lety) - a také vyčerpanější na konci každého dne. Není divu, že péče o děti vypadá jednodušší, když jsme mladí - je nutná fyzická výdrž. Byl jsem však vděčný za to, že jsem měla jistotu, že moje dcera a její manžel, kteří se vrátili do práce poté, co byli doma, byli dobře krmeni a jejich dům byl čistý. Byla to moje "posvátná" stará rodičovská povinnost - a letní prázdniny, na kterou nikdy nezapomenu. (Ani oni nebudou - existuje spousta obrázků ...) jako nezbytný prarodičský úkol. Holding dvojčata je náročnější než jedno dítě, samozřejmě, protože vyžaduje vždy dvě ruce, dvě ruce a jedno kolo po celou dobu. Zjistil jsem, že je otupím ve velké pokrývce (kterou jsem přezdíval "Babičkova kouzelná deka"), protože jsem si dokázal přizpůsobit jednu z nich tím, že jsem si přitáhla stranu deky, aniž by rušila bratra. To vám pomohlo zabránit tomu, aby mé ruce spaly. Čtení pro děti prostřednictvím knihy nebo Kindle je stále stejně zábavné jako kdykoli předtím - dokonce i když jsou příliš mladí, aby rozpoznali slova. Rytmus, kadence, tón a tón mého hlasu je nyní velmi známý - a to byla radost, že jsem měl kontakt s očima a dokonce jsem se usmál.
  3. Houpačky s bateriemi, kočárky s průmyslovou silou a dětské kočárky jsou sofistikovanější než když moje dcera Flexibilní zábal Mobi umožnil, aby se děti "nosily" a vydaly se na výlety, na bluegrassové koncerty u místních pivovarů a dokonce i na 4. července Parade ve městě. Mám jednu z prvních "deštných kočárků" pro mou dceru, ale dnešní verze jsou autosedačky testované dětské sedačky a kočárky. Naštěstí jsou materiály, z nichž jsou tyto nosiče vyrobeny, také lehčí, než vypadají.
  4. Je stále stejně těžké dát novým rodičům "rady", protože to byla pravděpodobně moje máma, aby mi to před třiceti lety . Ale smysl pro to, aby moji nová maminka / dcera a také moji grandtviny byli k dispozici - a zvláště tím, že si pečlivě lakování vylepšují cookies, jejichž recept ona našla on-line - to všechno stojí za to. Dni prarodičů 2014 pro nás všechny
  5. - a pro naše prarodiče a jejich před nimi!
arrow