7 Známky jste závislí na lásce (a jak zastavit toxický cyklus posedlosti)

Je to toxická závislost.

"Vím, že potřebuji tento vztah ukončit, ale včera jsem ho napsal třikrát. Proč jsem to udělal? Co se mnou děje? "

Jedná se o společný refrén mnoha mých soukromých klientů. Jedná se o milující, ohleduplné, inteligentní, často velmi úspěšné lidi. Přesto bojují se schopností opustit emocionálně zneužívající vztahy a dokonce skončit pronásledováním toxického partnera, se kterým se rozpadli.

Proč je to, že mnoho lidí nečiní ve svém vlastním nejlepším vztahu ve vztazích? Odpověď zní: závislost na lásce.

Je to skutečná věc. Stejně jako závislost na drogách, alkoholu nebo hazardních hrách. Ovlivňuje mozek stejným způsobem, a to s nárazovými vlnami dopaminu, oxytocinu a opioidního hormonu, které spouštějí centrum potěšení mozku.

Kdo je v nebezpečí pro závislost na lásce? > článek, Alexandra Katehakisová, Ph.D., MFT, CST, CSAT říká:

"Lidé se obecně stávají závislými na lásce kvůli minulé historii opuštění jejich primárních pečovatelů. Dospělí závislými na lásce obvykle uznávají jako děti, že jejich nejcennější potřeby pro validaci, lásku a spojení s jedním nebo oběma rodiči nebyly splněny. Toto ovlivňuje jejich sebevědomí dramaticky v dospělém životě. Výsledkem je vědomý strach z opuštění a podvědomý strach z intimity. K závislostem lásky je intenzita ve vztahu často zaměňována za intimitu. " Rodiče lásky závislí nemusí fyzicky opustit své dítě, ale mohou být emocionálně vzdáleni, staženi nebo otevřeně kritičtí. jako byste mohl být vy a jste zvědaví na známky, které jste závislí na lásce, chtěl bych se obrátit na jeden duševní zvyk, který vás přiměje "zopakovat ho třikrát", když intelektuálně víte, že musíte propustit a vyjít ven. Neustále přemýšlejte, poslouchejte nebo se snažte zjistit objekt touhy, i když víte, že to není užitečné.

Když je Návykový Brain ohrožen nebo spuštěn odstraněním zájmu o drogy / lásky a tváří nesnesitelná bolest odvykání, udělá cokoliv, aby ji dostal zpět. Bude to kopat do převisu a neustále přemýšlet o záměru lásky.

Existuje 7 záludných spouštěčů, které návykové mozky používají k udržení neustálého přemýšlení o něm, což může vést k relapsu. Chcete-li nahradit spouštěče, uvedu níže příklady zdravých antidot, společně s příznaky, které jste závislí na lásce.

1. "Já vím, že podváděl, ale možná se změní?"

Nebo

"Říká, že miluje Měl bych jen věřit, že i když je kritický a nekonzistentní, možná že když se jen pokusím o tvrdší věci, změní se. "

SOUVISEJÍCÍ: Existují 4 typy závislých na lásce (Který jsi?)

2. Vy jste romantizovat lásku

"Není to láska, pokud není plná nebezpečí a vášně"

nebo, " On mě vzal na své narozeniny, že jednou. neboť měl těžké dětství. " Addictive Brain má selektivní paměť a často nás mučuje tím, že přemýšlí o" dobrých časech "ve vztahu. Tyto "dobré časy" jsou často to, co se stalo mezi listy. Protože není tak dobrý sex jako nestálý, nepředvídatelný, nekonzistentní druh, kde se necítíte úplně bezpečně. To je jen Dopamin City. Antidota pro Denial a Romanticizing: Napište všechny špatné časy, ušetříte si žádné smutné detaily.


To by mohlo vypadat jako samo-mučení, ale pokud opravdu chcete, sedněte si a napište o každé neuspokojivé, bolestivé a dokonce ponižující věc, která se objevila ve vztahu a jak jste se cítili o sobě.


Mám klienta, který zjistil, že její snoubenka ji podvádí. Kontaktovala ženu, s níž byla, a požádala ji, jestli by byla ochotná jí vyprávět každý detail toho, co se stalo. Druhá žena byla šťastná, že vyhovuje, protože i ona byla podvedena, že si myslí, že je to jediná.

Vím, že to je extrémní příklad skočení do úst vlka, ale pomohla mému klientovi zbavit se jejího popření a romantizující, že ji nechala vrátit zpět. Pokaždé, když přemýšlela o tom, že by ho kontaktovala nebo odpověděla na jeho texty a volání, přinutila se znovu přečíst své ublížitelné chování a věděla, že si zaslouží lepší výsledek. 3. To zní trochu jako: "

Já ho mohu jen použít pro sex. Nebudu se znovu zapojit."

Nebo, "

Budu Jen se ho ještě jednou ujistěte, abyste mu dal něco z mysli. "

Protilátka

Vyjednávání: Rozdělte cyklus a zjistěte, jak to nakonec cítí, když se dostanete do své závislosti. sami se snažíte ospravedlnit návrat (a mám podezření, že to není poprvé), zapište si, jaké byly výsledky zpětného chodu v minulosti. Vidíte vzor nebo opakovaný cyklus? Pokud ano, zapište podrobně - jak postupuje, krok za krokem.

Může to být něco jako:

Je to hrozný, možná kritický, možná nevěrný.

Žádá a prosí, chce tě zpátky a říká, že se změnil Jdeš zpět Cyklus se opakuje Někdy vidí lešení za fasádou vztahu nám může pomoci zastavit vyjednávání se sami, že tentokrát to bude jinak; že bude jiný, nebo se budete lišit. Protože bez velkého časového odstupu a individuální práce k oživení bude to stejné.

SOUVISEJÍCÍ: Nejhorší bitva je mezi tím, co víš a co se cítíš 4. Budeš se bát

přes GIPHY

Může to znít takto: "

  • Co kdyby tam nikdo nebyl lepší?" Nebo "
  • jsem příliš starý na to, abych začal znovu.
  • nebo více milionů obav!
  • 5.
  • To může znít jako:

"Chystám se udělat malou detektivní práci, abych zjistil, jestli trpí stejně jako já."


Nebo


"Chci jen vidí, jestli svůj profil vrátí na J-Date. "

Nebo,"

Nebyl to ani tak hezký. Jsem mnohem přitažlivější než on. Máte obětní mentalitu. přes GIPHY Může to znít takto: " Řekl mi, že jsem" láska jeho života ". Jak by se s mnou tak hrozně zacházel? " Nebo"

Jak by mohl být tak mrzutý? "

Nebo" Nikdy nemám dobré chlapce. " Addictive Brain is velmi záludný s těmito třemi. Dojde k tomu, že naše všeobecná úzkost se zhoršuje - způsob, jakým drogově závislými cítit úzkost, když potřebují opravu - a jediný způsob, jak se krátce zbavit úzkosti, je spojit se s objektem závislosti na lásce. Antidota k strachu, ego a oběti Mentality: Mentálně se projděte procesem následků, které jste dostali do těchto spouštěčů. Mám klienta, který se zoufale chce zbavit svého chlápka a je ten, kdo zahájil rozpad, založený na historii jejího použití a podvádění na ni. Ona občas recidivuje a textuje ho kvůli strachu, že bude sama navždy; ego, které chce vědět, jestli trpí příliš, a obětní mentalitu, která opravdu opravdu potřebuje, aby se omluvil za své kruté chování, snad na kolenou v naprosté utrpení. Tak jsem ji kráčel procesem relapsu. Zjistili jsme, že se cítí obecná úzkostná situace, když nekomunikuje s objektem závislostí na lásce po celý den nebo dva. Úzkost se stává akutní, takže texty nebo hovory, přestože intelektuálně nechce.

Po opuštění textu nebo zprávy se její úzkost uleví. Dá se znovu dýchat a cítí se mnohem lépe, dokud čas neprojde a on neodpověděl. Pak úzkost začne stavět znovu, jen tentokrát, je to horší, protože nereagoval a potřeba opravy je silnější než předtím.

7. Izolujete se.

přes GIPHY To je velký. Pokud jsme strávili celý náš duševní čas přemýšlením o našem záměru o závislostech z lásky, málokdy máme jakýkoli čas, duševní nebo emocionální prostor k výchově dalších zdravých, podpůrných vztahů s přáteli, členy rodiny, spolupracovníky nebo nějakou komunitou duševního zdraví . Antidota k izolaci: Připojte se, připojte se, připojte. Když se ocitnete izolovaně ve své závislosti, přejděte ke schůzkám pro zotavení. Může se jednat o 12 kroků nebo jakýkoli druh zotavení, na který se cítíte dobře. Nemyslete si však, že by se schůzky měly zpočátku cítit snadno a pohodlně; mohou být zpočátku děsiví. Vydejte se na svůj vlastní tým a mimo vaši komfortní zónu. SOUVISEJÍCÍ: Vaše odpovědi na tyto 7 Q budou odhalení, pokud jste PŘIPRAVENY milovat Shannon Colleary je soucitný, Recovery Road-Warrior pomáhá ženám v toxických vztazích pozvat lásku, kterou si zaslouží. (9 obrázků)

Michael Hollan

Blogger

Buzz

Nejoblíbenější dívky, které jsou závislé na datování Douchebags < Číst později

Tento článek byl původně publikován v Shannon Colleary. Přetištěno s autorským povolením

arrow