Redakce Choice

Zdravý způsob, jak se vypořádat, když jste se seznamuje Serious Control Freak

Nikdo WANTS nemůže být kontrolován.

Problémy s kontrolou mohou ve vztahu vyvolat mnoho problémů. Ve skutečnosti mnoho vztahů a manželství skončilo, protože jeden partner rozhodl, že je nemocen tím, že má každý svůj pohyb kontrolován. Když problémy s kontrolou navazují na vztah, nevyhnutelně se stávají neshodami major .

Nikdo nemá rád pocit, že ztratili kontrolu nad svým vlastním životem a jsou v milosrdenství někoho jiného v každé oblasti a problémy s kontrolou mohou ovlivnit vztah na všech úrovních. Zde jsou některé zvědavé znaky, na kterých osoba, s níž jste sňatek, nebo datování řídí:

  • Udržuje přísné ovládání peněz a manželů, aby požádali o rozpočet domácnosti
  • Vždy má poslední slovo o dětech
  • Rozhoduje,
  • Provádí veškerá rozhodnutí o nákupu
  • Řídí, jak je strávený volný čas

Kontrolní chování může často roste a v průběhu času se stává formou zneužití. Jednou z vlastností zneužívajícího je potřeba mít moc a kontrolu nad manželem. Někdy regulátor začíná vyvíjet tuto sílu malými způsoby a kontrola roste v průběhu času.

Partner, který se cítí řízen, může reagovat různými způsoby: člověk by mohl aktivně odolat kontrole, zatímco jiný by mohl být submisivní.

Suffocating The Relationship

Ovládací chování může doslova udusit vztah. Vztahy jsou partnerství, které by se mělo soustředit na potřeby obou stran prostřednictvím kompromisu - když jeden partner ovládá život druhého, jsou splněny pouze potřeby jedné osoby. Netrvá dlouho, než se vztah začne rozpadávat za těchto okolností.

Změna není snadná

Změna ovládacího chování není snadná. Nejprve musíte člověka, který řídí, uvědomit, že jeho chování je nepřijatelné a proč. Potřebujete svého partnera, aby pochopil, že nebudete mít možnost ovládat všechny aspekty vašeho života. Někdo může mít nad vámi kontrolu pouze tehdy, když je necháte.

Když se blížíte ke svému partnerovi a diskutujete o problémech s kontrolou, je důležité začít

bez zobrazování hněvu nebo odporu. Pokud vyjadřujete negativní emoce od začátku, pravděpodobnost, že budete mít produktivní rozhovor, jsou štíhlá. Místo toho byste si měli zvolit jednu situaci a mluvit o ní a pouze . Nechcete, abyste začali hromadit obvinění nebo hrozí, že opustíte, nebo ujasníte, že se na nějaký problém nezabýváte. Chcete-li partnerovi ukázat, jaký kompromis může ve vztahu existovat, což znemožňuje potřebu kontroly. Když člověk má řídící povahu, může se často proměnit v bitvu vůle mezi ním a jeho partnerem . Ale to nemusí být tak.

Když někdo zobrazuje kontrolní znamení, měli byste reagovat s trpělivostí, ale ujistěte se, že nebudete mít každé své každodenní ovládání. Nemusíte křičet nebo křičet, ale můžete jednoduše dodržet svůj vlastní plán, když se domníváte, že je to správné.

Jakákoli diskuse o kontrole musí uvádět skutečnost, že vztah

by nikdy neměl být zneužívající . Pokud se váš partner stává zneužívajícím, vyhledejte okamžitě koučování nebo poradenství. Pokud se váš partner nezúčastní koučování nebo poradenských zasedání, pokračujte sami. To vysílá hlasitý a jasný vzkaz, že jste si vědomi úsilí vašeho partnera řídit svůj život a nebudete to jen nechat.

Když vy a váš partner začali svůj vztah společně, bylo to s vírou že láska a soucit by vám umožnily sdílet partnerství. Když jeden partner vynaloží úsilí na kontrolu všech kroků, je to porušení důvěry, kterou jste ve vztazích umístili. S koučováním nebo poradenstvím a spoustou komunikace lze řešit problém kontroly.

Je důležité co nejdříve vyřešit tuto záležitost, protože většina lidí s kontrolní povahou se bez intervence nezmění.

Udělej už závazek! (9 obrázků)

Karen Sherman

Přispěvatel Láska Přečtěte si později
arrow