Redakce Choice

Lidé, kteří proklínají, jsou zdravější, říká věda

Kolikrát vám bylo řečeno sledovat ústa?

Jedna studie naznačuje, že během argumentu (v libovolném nastavení) nesmyslnost může vést k vyšší účinnosti a přesvědčování. Pokud se snažíte být viděni jako vášnivý a pevný, pomocí slov přísahy může pomoci vaší agendě.

Tím, že přísaháme, nekomunikujeme pouze význam věty, ale také naše emocionální reakce na smysl - naše emoční reakce na něco . Také nám dovoluje vyjadřovat hněv, odpor nebo bolest, nebo naznačit někomu, že je třeba odvrátit, aniž by se musel uchýlit k fyzickému násilí.


S VZTAHUJÍCÍM: Cursing Is Good For You, Říká Věda


Spolu s tímto , studie ukazují, že ti, kteří proklínají, mají vyšší úroveň integrity a mohou být zase mnohem upřímnější lidé. Podle výzkumu jsou ti, kteří používají nesmyslnost, tendenci méně ležet, jak je testováno na vyšetření detektorů lži. Co se týče vaší nálady, vědci také říkají, že vyprázdnění několika špatných slov může každý den znovu a znovu uvolnit endorfiny, jako je cvičení, a může celkově zlepšit vaši náladu. Není to nic, jako bys vypustil pár F-bomby, když máte opravdu špatný den, že?

Pokud hledáte, jak otestovat svou inteligenci, vědět, že opravdu špatné slova mohou také vést k názoru, že máte lepší slovní zásobu než ti, kteří neznají tolik špatných slov. Navíc může být prokletí spojeno s vyšším IQ.

Také přísahání zlepšuje toleranci vůči bolesti, a proto všichni rádi, když jsme zraněni, vykřikují špinavost. Vědci tvrdí, že prokletí může mít stejný účinek pro ty, kteří mají bolesti, jako může mít rána morfinu - což je docela divoké.

Takže, příště vám někdo řekne, abyste "sledovali ústa" nebo "jazyk" ujistěte se, že je informujete, že hledáte jen lepší život a duši. Také se hrdý na skutečnost, že jste pravděpodobně šťastnější než oni jsou.

SOUVISEJÍCÍ: Je úplně skvělé, aby přísahal před dětmi, říká věda

Tento článek byl původně publikován na Unwritten. Přetištěno s autorským povolením

arrow