Redakce Choice

Prosím, přestaňte se ptát, jestli mé dítě je chlapec nebo dívka

Genderová identita je něco, co každý člověk vyvíjí a vyjadřuje. Byl jsem těhotná, jediná nejčastější otázka, kterou mě požádali cizí i známí, byla změna tohoto:

"Znáte pohlaví?"

"Znáte sex?"

Víš, co máš? "

Teď, jako nová maminka, otázky vzaly jen trochu jinou formu:

" Je to chlapec nebo dívka? "

Jako feministka a podivná cisgender osoba s transgender lidmi v mém blízkém kruhu přátel a rodiny, tyto otázky dostaly pod mou kůži. Hodně.

přes GIPHY

Byl jsem překvapen, jak zřídka se někdo zeptal na otázku, jak se moje těhotenství děje, zda je dítě zdravé nebo jak se rodí nový rodič. Mám tyto sexuální a genderové otázky alespoň 95% času. A oni mě rozzuřili. Proč?

Pojďme si položit otázky jeden po druhém:

1. "Znáte pohlaví?"

Pohlaví není vědomé nebo dokonce nutně biologické, vědecky řečeno. Genderová identita je něco, co se každý jedinec vyvíjí a vyjadřuje, když stárnou. Takže plody a děti nemají rod.

2. "Znáš sex?"

To je nejméně znepokojující otázka, protože je alespoň vědecky správná. Děti a plody mají sexuální chromozomy. Každá lidská bytost má od okamžiku početí!

3. "Víte, co máte?"

Dítě není věc; dítě je člověk. Použijte slovo "co" dehumanizuje dítě. A opět je to otázka pohlaví, jako by nejdůležitější věc o tom, že má dítě, je vědět, zda se dítě bude hodit do jedné nebo druhé krabičky - chlapce nebo dívky - a předpokládá, že to jsou jediné dva typy pohlaví, které lidské bytosti vyjadřují .

4. "Je to chlapec nebo dívka?"

Lidé potřebují znát odpověď na tuto otázku nad jakoukoli jinou, když uvidí, jak se na mě dívá jen maličký člověk ve věku jen 11 týdnů. Zvláště pokud nemohou nakrmit gendered závěr oděvy, které dítě nosí (není dostatečně růžové, aby jasně označovalo "dívku", žádné luky nebo náušnice, barvy jako šedá nebo oranžová nebo zelená a vzory dinosaurů nebo ptáků, křik mužského nebo ženského) okamžitě.

Přál bych si, aby to nebyla věc, o kterou se většina lidí starala, pokud jde o mé dítě, když jsou příliš mladí na to, aby vyjadřovali něco o svém pohlaví

GIPHY

, že jo? Hodně času tyto otázky pocházejí z místa laskavosti, zájmu a hledání spojení. Všechno to záleží na společnosti, v níž zažíváme tak málo autentického spojení s cizími osobami.

Zároveň musím přemýšlet, když lidé nejsou v pořádku, když nedostanou odpověď, když se zeptávají způsobem, který je náročný zvědavý , ne autenticky zvědavý. Je tato otázka opravdu pocházející z místa štěstí od všech těchto lidí? Pro některé, ano. Mnoho lidí si myslí, že ne.

Myslím, že je něco v našich hlubších úrovních podvědomí nebo v bezvědomí. Je to opravdu kdokoli, o jaký sex je moje dítě přiděleno? Vzhledem k tomu, že pohlaví není v této fázi života dítěte známo (11 týdnů!), Lidé se opravdu ptají, zda má moje dítě penis nebo vagínu. To je naprosto nevhodné a podivné!

Lidé zároveň ukazují, že si nejsou vědomi způsobu, jakým je v naší společnosti postaveno pohlaví, způsoby, jak udržovat falešnou představu, že pohlaví je binární dívky a chlapce škodí všichni, a zvláště lidé, kteří jsou transgender a pohlaví nesouhlasí.

Poslouchej, nevěděl jsem o těchto věcech o pohlaví, když jsem byl ještě mladší, jako cis (non-trans person), který má vzdělávat já jsem neustále na trans záležitostech.

Ale jak jsem se dozvěděla o tom, jakým způsobem byli moji traumatizovaní moji trans přátelé nuceni nosit těsné šaty a punčochy (trans mužské lidi) nebo se bavit o to, že nosí růžové nebo že se více zajímají o umění než o sporty (trans ženy) , Dozvídám se, že způsoby, kterými násilí na rodinu dělíme na naše děti, opravdu záleží a je zbytečné.

Musíme se ptát sami sebe, máme větší zájem o to, abychom se dozvěděli něco skutečného o tom, kdo je toto dítě, nebo o to více zajímáme abychom se ujistili o naší vlastní úzkosti a měli odpověď na sebe, abychom mohli tuto osobu dát do čisté kategorie?

Žijeme v době hluboké společenské úzkosti o tom, že lidé, kteří se nehodili do zastaralých, nepřesných a škodlivých představ o pohlaví binární, jako by se svět zhroutil do chaosu, kdybychom přestali uctívat binární a místo toho přijali krásné spektrum genderových výrazů. Já osobně bych uvítal tento chaos. Můžeme a musíme víc navzájem potvrzovat. Všichni budeme mít prospěch trans a cis lidí tím, že budeme vytvářet svět, v němž budeme mít možnost vyjádřit pohlaví mnoha způsoby.

Doufám, že pro mé dítě, které má XX pohlavních chromozomů a žádnou genderovou identitu, že se domnívají, že doma se domnívají, že se domnívají

alespoň doma , aby se vyjádřili, jak chtějí po celou dobu svého života, ať už se jedná o plamennou femme, rabínku, transa, rodinu nebo osobu s tekutou pohlavní identitou, která se mění ze spektra ze dne na den. Alespoň můžu udělat pro své dítě. Nenašel jsem dobrý způsob, jak odpovědět na cizí otázky a já jsem 11 týdnů v rodičovství - Snažil jsem se školit lidi v trans 101 a to už bylo hrozně; Snažil jsem se tuto otázku ignorovat a lidé ji právě zopakovali; Snažil jsem se jen říkat "dívce", aby ukončila rozhovor, ale nejsem spokojen.

Co jste se snažili, nebo jaké nápady máte k tomu, jak zvládnout tyto situace?

Jako rodiče a dospělí můžeme věnovat pozornost způsobu, jakým se naše děti vztahují k pohlaví od mladého věku a podporují jejich záliby a nepřátele. Jako lidé, kteří chtějí projevit zájem o těhotné nebo nové rodiče, povzbuzuji nás, abychom si všimli, jak jsou automatické tyto genderové otázky, a myslet na různé otázky, které se ptají - existuje mnoho dalších způsobů, jak projevit zájem o dítě a děti rodiče!

Několik příkladů je:

1. Jak se vaše těhotenství děje?

2. To je krásné dítě! Jak se jmenuje? Jejich / je / je jejich velmi užitečné pohlaví neutrální zájmeno. Slibuji, že častější používání není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Je to opravdu docela snadné vyhnout se on / on / a ona / ona / ji, pokud to vyzkoušejte. Pokud můj tchán může dělat to, tak můžete! Také, pokud se ocitnete pomocí slov jako "hezké" nebo "silné" popsat dítě, zeptejte se sami sebe, zda byste chtěl pěkný pro chlapce a silný pro dívku? Nejlepší je použít adjektiva, které byste použili k popisu osoby kdekoli v rámci pohlavního spektra.

3. Jaká je vaše oblíbená věc o tom, že jste dosud nový rodič?

4. Jaké nové triky se v poslední době zkouší vaše dítě?

Rozvíjíme více ujišťujících praktik dětí, aniž bychom na ně projevili pohlaví binární a lidi všech věkových skupin v rámci genderového spektra.

Mnoho lidí si není vědoma toho, že v lidské sexuální anatomii je poměrně malá variabilita, pohlavních chromozomů a jiných pohlavních znaků, což dokonce omezuje biologické kategorie mužů a žen. Intersexní stavy jsou nejméně stejně časté jako 1 z 2 000 dětí. Chcete-li se dozvědět více o tom, podívejte se na

Intersex Společnost severní Ameriky . [2] A podobně jako příliš obvyklé a nevhodné způsoby, jsou dotazováni, zda měli "operaci" nebo ne

; a způsoby, kterými jsou lidé s pohlavním znevýhodněním potrestáni za to, že se nezobrazují na pohlaví binárních. Podívejte se na " Slova, která jsou transfobní a proč "se dozvíte více o tom, jak se jazyk vyhnout. Tento článek byl původně publikován v Huffington Post. Přetištěno s autorským povolením

arrow