Co se skutečně stane na vašem těle, jestliže jedete příliv

Proč je to něco?

V uplynulých měsících se dospívající účastní internetové "výzvy", která zahrnuje požití drzáku na prádlo Tide. A protože se nebezpečná výzva stane rozšířenější, Americká asociace center pro kontrolu toxických látek (AAPCC), Americká komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) a samotná značka Tide vydaly prohlášení, které naléhavě vyzývají lidi, aby nekonzumovali záliv Tide a potenciálně "Americká asociace center pro kontrolu jedu důrazně upozorňuje jedince na nebezpečí, že by se používaly jiné balíčky na prádlo, než byly zamýšleny," píše se v prohlášení z AAPCC, který uvádí, že 39 úmyslných případů jíst prádelní lusky bylo hlášeno v prvních 15 dnech pouze roku 2018.

SOUVISEJÍCÍ: Horrific Podrobnosti o 11-rok-stará holka pozvaná k Sleepover Her Bully kdo vylil vroucí vodu na její tvář, když spadla spí


"Během uplynulých pěti let získaly centra pro kontrolu toxických látek více než 50 000 telefonátů týkajících se expozice kapalných prádelních balíčků. Zatímco neúmyslné zneužívání dětí pět let a méně se týkalo většiny těchto výzev, nedávný trend mezi dospívajícími, kteří přijímali balíčky - a nahrávání videí na různé internetové platformy, včetně webových stránek pro sdílení videa, sociálních médií a vlogovacích platforem - vyvolalo značné znepokojení mezi centry pro kontrolu toxikologů. "


CPSC sdílela že struky se "rychle rozpouštějí a uvolňují vysoce koncentrované toxické chemikálie při kontaktu s ... slinami", což může podle AAPCC vést ke škodlivým účinkům včetně "záchvatů, plicního edému, zástojů dýchacích cest, komatu a dokonce i smrti."

V nedávném tweetu Tide sdílel video s Robem Gronkowskim, novým Anglie Patriots, který informoval spotřebitele o použití svých prádelních lusků. "Co by měly být použity pro TIDE PODs?" "NABÁZEJÍCÍ ZAŘÍZENÍ, nic jiného, ​​jíst TIDE POD je BAD IDEA ..."

CPSC na svém účtu Twitter poslal tupou zprávu každému, kdo zvažuje jíst Tide pod část mé sociální výzvy: "Meme by se nemělo stát rodinnou tragédií. Nejezte jed." Každý, kdo spolkne nebo jí prádelnu, by měl okamžitě zavolat pomoc po pohaně na 1-800-222-1222. "

S VZTAZÍM: 21 Textové zkratky a zkratky potřebné vědět, pokud jste někdy chtěli porozumět Reddit

Tento článek byl původně publikováno na webu PopSugar, přetištěno se svolením autora

arrow