Jaká je barva vašeho období pro vaše zdraví

Je důležité vědět, jaké barvy jsou normální a které nejsou během menstruačního cyklu. > By Caitlyn Fitzpatrick

Ženy jsou odborníci na tohle celé období - koneckonců máme roky praxe! Ale někdy dochází ke změnám v našich cyklech, které nás přivádějí k odpovědi.

Pokud jde o různé barvy menstruačního cyklu, je důležité vědět, co je pro vás normální. Když se něco změní, nemusí to nutně znamenat, že je něco špatně (tak vydejte se od WebMD)! Může to být spousta věcí, ale pokud máte pochybnosti, zavolejte svého OBGYN

S VZTAHUJÍCÍM: Jeden z mých nejhorších strachů byl pravdivý - začal jsem svůj čas na přeplněném vlaku metra


Mluvili jsme s MUDr. Nora Lansenovou, rodinné lékaře se specializací na zdraví žen v OneMedical, abyste získali obecné poznatky o velmi omezených barvách období a co je třeba o nich vědět.


Jasná červená

"Jasně červená je obvykle orientační vaše plné období, "řekl Lansen. Znamená to, že krev je "nová" a podšívka byla čerstvě vyvržena a vystupuje rychle. Některé ženy mají tuto barvu po celý svůj cyklus.

Tmavě červená


Obecně to znamená, že žena je v hustém období svého života, řekl Lansen. Některé ženy mají velmi těžké období a zkušenosti s touto barvou víc. Mohlo by to být také období, kdy si všimnete malých sraženin, což je normální také. Ale pokud jste období je těžké a obtěžující, může váš lékař předepsat antikoncepci, aby se lehčí, nebo dokonce zastavit.

SOUVISEJÍCÍ: Brave Guys odhalit, co opravdu myslí na období Sex


Brown


Primárním rozdílem mezi červenou a hnědou je to, že je to nové vs. staré. Hnědý výtok je běžný na konci ženských cyklů, protože je to krev, která sedí v děloze po nějakou dobu. To se však značně liší, řekl Lansen. Některé ženy dostanou několik dnů hnědé a pak červené a zpět do hnědé. Někteří se nedostanou hnědým výbojem Někteří to mají jen na začátku a jiní jen na konci. A některé krvácejí, pak se na pár dní zastaví a znovu se krvácí.

Takže ne, neexistuje celkově "normální", ale existuje osobní normál. Pokud dojde ke změně barvy, kterou obvykle prožíváte, zeptejte se svého lékaře.

"Pokud vůbec není jasná červená krev, pak by to mohlo být implantační krvácení [antikoncepce] a já bych si vzal těhotenský test," Vysvětlil Lansen. Je důležité vědět, jak je normální, pokud jde o hnědý výtok, protože si možná myslíte, že je to vaše doba, ale pokud tomu tak není, mohlo by to vést k neplánovanému těhotenství. "To vše je tak složité, takže doufejme, že ideální je, že každá žena má doktorku, o kterou věří a cítí se pohodlně mluvit," říká Lansen.

Pokud však kdykoliv v měsíci uvidíte nazelenalý nebo jasný výtok s rybí vůní, navštivte svého lékaře, neboť to může být pohlavně přenosná infekce (STI) nebo bakteriální infekce.

SOUVISEJÍCÍ: 4 jednoduché jóga představuje, které ulehčí vaše období Křeče

5 Times Food je KEY To (9 obrázků)

Foto: weheartit

Prevence Partner Vlastní Číst později Tento článek byl původně publikován v PopSugaru. Přetištěno s autorským povolením
arrow