Proč jsem dal své dcery intenzivním školením Krav Maga - Dvakrát

Taekwon-Do je strana

Jako matka dvou dospívajících dívek jsem se nedávno rozhodla, že jedním z nejsilnějších způsobů, kterými je mohu podpořit, je, že se učí, že se učí techniky sebeobrany z podoby martiálů umění známého jako Krav Maga.

Jeden den, když jsem šel domů ze školy s kamarádem v 2. třídě, se dva muži snažili lákat nás do svých Ford Pinto. Nikdy nezapomenu na živý obraz ošumělého, ošklivého Leifa Garretta a jeho špinavých zvonků, když otevřel dveře na straně spolujezdce, a vykročil nohu z auta směrem k nám. Naštěstí jsme se rozběhli a pokračovali dál, dokud jsme nechodili domů.

Poté můj táta mě okamžitě přihlásil k Taekwon-Do.

Školení mi dělalo zázraky. Nevím, jestli to, co jsem se naučil, by skutečně fungovalo, kdybych narazil do jiné těžké situace, ale poté, co jsem začal užívat tyto třídy, určitě jsem se choval jinak, takže jsem si zcela jist, že se už nejeví být tak snadný cíl.

SOUVISEJÍCÍ: Proč zvedat děti, aby byly "viděny a neposlouchaly", dělá je cíle pro dravce

Podívejte, mám to. Následky obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování Harvey Weinstein a náhlého vzestupu Me Too hnutí kope skoro všichni v zadku právě teď.

Zatímco posun byl posilující pro mnohé, na jednom konci spektrum reakcí lidí má pocit, jako by se nyní prožívá trauma znovu, a na druhé, jiní ještě najít celý fotografovaný objekt zcela matoucí.

Po 80s dospívající film královna Molly Ringwald přistoupil k sdílet své vlastní zkušenosti s Harvey Weinstein , stejně jako příklady nežádoucích sexuálních zásahů a obtěžování, které vydržely od jiných mužů v Hollywoodu, jedna věta, kterou napsala, přinesla domov zásadní bod, který chci diskutovat. "V době, kdy jsem se snažil zjistit, co to znamená aby se stala sexuálně životaschopnou mladou ženou,

se na každém kroku snažil nějaký starší chlap pomoci urychlit proces. "

To, co říkal Ringwald výše, je hlavní součástí toho, proč se rozhodnu dělat práci, kterou jsem dělat. Nechci, aby dospělí urychlila proces pohlavního zrání pro někoho mladšího než oni. Dokonce i když někdo překročil zákonný věk souhlasu (který se liší podle státních zákonů), nátlak není nikdy v pořádku. Hollywoodské hvězdy určitě nejsou jedinými oběťmi nežádoucí sexuální pozornosti a donucovacího chování jakýmkoli úsekem představivosti.

Tolik typů "civilních" mladých dívek a chlapců se dennodenně zabývá tímto typem tlaku a mnohokrát se taková sexuální pozornost začíná, když jsou dost mladí.

V roce 2015 uživatel Reddit odeslal tuto otázku AskReddit fórum,

"Ženy z Redditu, kdy jste poprvé zjistili, že muži se na vás dívají sexuálně? Kolik jste byl a jak jste se cítili? "

Mega vlákno odpovědí, které následovalo, bylo srdce. Zde je jen pár příkladů: "Rozvinula jsem se trochu dříve než mnoho dívčích, se kterými jsem chodil do školy. Moje první zkušenost nebyla s kluky v mé třídě, ale otcové mých spoluhráčů se na mě dívali jinak a objížděla mi trochu moc dlouho poté, co jsem udělala pěknou hru, nechodila jsem na spousty spaní na základní škole, stále mi dává heebies. " Bylo mi asi asi jedenáct. škola ve vědecké třídě a někteří kluci házeli pera a další hovno na zemi vedle mě, takže bych se samozřejmě naklonil a vyzvedl je pro ně. Trvalo mi to chvíli, abych pochopil, proč se smáli, když jsem že se mi líbám, že jsem se cítil tak nepohodlně. "

"Začal jsem chodit po novinářských školách po škole většinu nocí, jenom kvůli tomu, co dělat opravdu a abych vyšel z domu. Ve věku 14 let jsem si všiml, že někteří muži v autě by trochu zpomalili a zírali. atd. Stále jsem ve školní uniformě, vzpomínám si, že jsem se začal vyměňovat, než jsem šel venku po nich ... Velmi krásné mikiny atd. Našel jsem věk 14 nepohodlného a divného věku. "

  • V článku o Mic, obtěžování začíná daleko dříve, než si představujeme, jedna žena sdílela omluvu o tom, co se stalo, když jí bylo 8 let a milovala, že se jí podařilo rozdělit své dědictví rodině a přátelům. " Otec mého přítele sledoval ... a když jsem se postavil a píseň skončila, odtáhl mě stranou a řekl mi: "Ty uděláš nějakého člověka velmi šťastný jeden den s těmito tahy." "
  • SOUVISEJÍCÍ: Nerozuměl jsem Manžel mě zneužíval - protože jsem vždycky zasáhl
  • Zde je věc. Jak jsem řekla, mám dvě dcery a strach a hněv, které mám pocit, o tom všechno, teď mohou být srozumitelné a ospravedlnitelné, ale tyto pocity nepomohou svým dětem. Místo toho způsobují, že jsem přehnaně chráněný, a někdy jim zabraňuji žít jejich životy do té míry.

Tak co může rodič udělat?

V mém případě můj strach z nežádoucí sexuální pozornosti, nátlaku , a sexualizace dětí mě vedla k tomu, že jsem zapsala své dvě dceřiné dcery do intenzivního tréninku Krav Maga. Když to není známo, Krav Maga, který v hebrejštině znamená "boj s kontaktem", je definován jako "vojenský systém sebeobrany a boje vyvinutý pro Izraelské obranné síly ... který pochází z kombinace technik pocházejících z boxu, zápasení, Aikido, Judo a Karate spolu s realistickým bojovým tréninkem. "

Za poslední desetiletí získává oblibu se ženami jak forma cvičení, tak sebeobrana

Jako důsledek toho, co se dozvěděli, moje vlastní dívky by mohly zradit dospělého muže, kdyby to někdy přišel.

Protože mi řeknu, Taekwon-Do je čajová party ve srovnání s Krav Magou.

Je mi v pohodě vidět své malé ženy. Nosí se jinak. Vážně. Navíc se už v noci necítím strach z podzemních garáží, když jsme spolu, protože mám pocit, že mám teď se dvěma bada $$ teen dívčí bodyguardy.

Vyzařují jistotu, že jsem si jistý a cítil i ostatní.

Obecně jsem byl stejně ochránný jako moji děti.

Ale za poslední čtyři roky, když vstoupili do svých teenagerů, jsem přišel vědomí, že potřebuji přejít z toho, že je jejich nadřízeným, abych byl jejich výkonným konzultantem. Mým úkolem rodiče je zajistit, aby mé děti měly všechny informace, které potřebují k životu. Všechno. Je mnohem větší než základní. Ano, potřebují znát vyvažování šekové knížky, praní prádla, vaření vajec atd., Ale MUSÍ také pochopit, jaký je svět venku, aby mohli bez mně úspěšně navigovat.

Chci, aby tyto mladé ženy vybraly dobré rozhodnutí . Chci, aby byli dobrými lidmi.

Takže poselství, které s nimi sdílím, je toto: nechte lidi dělat to, co chtějí, když chtějí, a s kýmkoli, kdo se rozhodnou dělat to s využitím vlastní svobodné vůle.

Přál bych si, aby dospělí přestali sexuálně pracovat s dětmi, a mezitím budu vzdělávat své děti, aby věděli, jaká je vhodná interakce s dospělými a co není a že je budu poslouchat. Zkouší, že budu.

A pokud nějakou náhodou nejsem tam a sh * t začne jít dolů, mohou se bránit

A budu stát u nich

xxoo,

MamaSutra

SOUVISEJÍCÍ: Moje dcera se jí zabývala na střední škole Drama jako šéf - a vaše to může být příliš!

Dr. Lanae St.John, ACS je Certifikovaná Sexologistka, Parenting & Relationship Coach a Sex Educator, která učí lidskou sexualitu studentům na City College v San Francisku, píše blog "MamaSutra" a nedávno dokončila rukopis pro rodičovskou knihu o lidské sexualitě. Je také pyšná matka dvou dcer, s nimiž aktivně ztělesňuje poselství posílení, svobodu projevu a sexuální a tělesně pozitivní mentalitu.

Tento článek byl původně publikován v The MamaSutra. Přetištěno s autorským povolením

arrow