Proč odpojení sociálních médií může zachránit váš vztah

Žijeme v úžasném věku, kdy je pro nás otevřeno mnoho způsobů komunikace, tolik způsobů, jak zůstat v kontaktu s lidmi, kteří jsou pro nás důležití. Nicméně v případě našich nejintimnějších vztahů jsou někdy nejlépe komunikační metody staromódní. Ve skutečnosti nedávný článek v australském News.com uvádí, že psychologové z Oxforské univerzity našli manžele a manželky, kteří udržovali kontakt s použitím technologie, měli méně uspokojivé manželství; včetně Facebooku, e-mailů, textů, tweetů a okamžitých zpráv.

Proč se můžete ptát? Myslíte si, že větší komunikace je lepší? Někdy možná ne tak moc. Ukazuje se, že kvalita komunikace je důležitější než množství. Přečtěte si několik tipů.


Věc o sociálních médiích je, že je často v tomto okamžiku. Je to okamžité propuštění a mnohokrát není dobře promyšlené předtím, než se vaše myšlenka vypustí, aby všichni mohli vidět. Máte-li solidní vztah, nemusíte mít potřebu nakládání na Facebooku, abyste se připojili, a určitě byste si měli myslet třikrát, čtyři, pětkrát, desetkrát předtím, než zveřejní něco intimního nebo nahnevaného o vašem partnerovi online.


Sociální média je příliš sociální a příliš veřejná, aby mohla být použita jako metoda komunikace mezi vámi a vaší milou. Zatímco Facebook a twitter a instant messaging slouží všem svým účelům, pokud jde o udržování kontaktu s těmi, s nimiž se nemusíte pravidelně připojovat, je to stále opravdu trochu neosobní, zvláště pokud se postaví proti ostatním způsobům komunikace.


Existují časy, kdy může být textování užitečné, například když lidé mají úkoly, které jim během pracovního dne neumožňují telefonování přes telefon. Důležitou věcí, kterou si však všichni musíme vzpomenout, je to, že se skládá ze dvou částí: skutečných slov, která jsou mluvená nebo psaná, a význam nebo pocit za nimi. Když je zapsána vaše primární metoda komunikace, je pro váš smysl a pocit, že se v překladu ztratíte. Existuje tolikrát, že něco, co má být humorné nebo jazyk v tváři může být špatně pochopeno, když je to prostě napsáno bez ohledu na to, kolik LOL je za tím. Přidejte faktor, který je "šikovný"; telefony mohou produkovat a vaše texty, e-maily nebo příspěvky na Facebooku mohou snadno poslat zprávu, kterou jste neměli v úmyslu.


Intimní vztah by měl být právě to - intimní. Nejlepší komunikace pro intimitu je tváří v tvář. Když sedíte, když se podíváte do očí, je mnohem jednodušší vidět, co váš partner myslí a jak se cítí. Komunikace "tváří v tvář" umožňuje více smyslu a pocitu při setkání. Pokud je komunikace "tváří v tvář" nemožná, pak pár minut na telefonní rozhovor může přinést mnohem větší význam než jakýkoli jiný způsob. Pětiminutová telefonní linka nebo ještě méně ráno před začátkem dne, nebo kolem oběda, nebo jakékoliv jiné vhodné místo, které dělá váš pracovní den, je takový osobní způsob, jak zůstat v kontaktu. Existuje něco o zvuku vašeho milostného hlasu, který prostě nemůžete projít žádnou jinou metodou.


Pokud procházíte jakýmkoli typem konfliktu, je nekonečně lepší, pokud je možné, aby vaše komunikace byla buď tváří v tvář, nebo alespoň v telefonu. Při řešení konfliktů je důležité používat všechny části komunikace, řeči, tónu, významu a pocitu, abyste si byli jisti, že každý z vás plně rozumí tomu, co se říká. Ztráta jakéhokoli z těchto aspektů, jako byste skrze text, e-maily, sociální média nebo rychlé zasílání zpráv, mohly skutečně posílit do hlubšího konfliktu přidáním nesprávné komunikace k tomu, co je již vaše základní otázka.


Pro hlubší komunikaci, méně nedorozumění a větší intimitu zastavte tweeting, instant messaging nebo Facebooking svého partnera. Vyzvedněte telefon a nechte jej slyšet váš hlas. Je to mnohem jednodušší pro vaši lásku.

arrow