Indikátor # 1 jste byli emocionálně zanedbáni jako děti

a jak

Emocionální zanedbávání: Rodičův nedostatek dostatečně reagovat na vaše emocionální potřeby Jinými slovy, emoční zanedbávání je něco, co se ve vašem dětství nedařilo

Chcete-li ukázat, proč je emoční zanedbávání dítěte tak neviditelné, dejme experiment.

Nejprve bych rád pomyslel na událost, která se stala včera. Může to být všechno, velké nebo malé, jen něco, co se stalo.

Za druhé bych rád myslel na něco, co se včera nestaloMůj odhad je, že druhá žádost byla o něco těžší než první. To proto, že naše mozky zaznamenávají události jako vzpomínky. Věci, které se nestaly, zůstanou bez povšimnutí, neviditelné a nezapomenutelné.

Dlouho jsme si uvědomovali, že to, co se nám v dětství děje, má obrovský vliv na to, kdo jsme dospělí. Ale opak je pravdou. To, co se nám nestalo v dětství, má stejný nebo větší účinek.

Pamatujte si, že emoční zanedbávání je rodičovské selhání dostatečně reagovat na emocionální potřeby dítěte. Protože se jedná o nečinnost rodičů, spíše než o rodičovský čin; jak jsme viděli v našem malém experimentu, to jde neviditelně, bez povšimnutí a nezměněné.

přes GIPHY

Emocionální zanedbávání přichází v nekonečné řadě forem. Může to být neuvěřitelně jemné, takže 50 lidí by mohlo sledovat, že se to nestane, a být zcela nevědomý.

Příklad emočního zanedbávání v akci:

Joeyovi přátelé ho jednoho dne gangou na fotbalovém hřišti. Takže Joey přijde ze školy, protože je smutný. Joeyovi rodiče si nevšimnou jeho smutku. Ani to neřekne: "Joey jsi v pořádku?" Nebo "Dělalo se dnes ve škole něco?" Nikdo si nevšiml, že je něco špatně. Ve skutečnosti se to stane v každém domě a obecně to není nic.

SOUVISEJÍCÍ:

7 Známky, které jste emocionálně zanedbávaly jako dítě (a to vás teď postihuje)

Takže jak by se takový incident mohl poškodit dítě, zanechávající jizvy, které zůstávají do dospělosti? Odpověď spočívá v přirozených vývojových potřebách dětí přes GIPHY

Aby dítě dospělo s úplným a pevným smyslem pro sebe, kdo je a co je schopen, on (nebo ona) musí dostat dost vědomí, pochopení a přijímání svých emocí od svých rodičů. Pokud je rodič v některém z těchto oblastí nedostatečný, bude dítě vyrůstat jako neúplné a postrádá některé dovednosti, sebeuvědomění a sebeúcta, které jsou nezbytné pro plný prosperitu v tomto světě.

teď zpátky k našemu chlapci Joeyovi, který přišel ze školy, cítil smutně. Pokud k tomu dojde někdy, není to žádný problém. Pokud se to stane s dostatkem frekvence a hloubky - to, co Joey cítí, není zaznamenáno, reagováno nebo potvrzeno jeho rodiči - Joey vyroste s dírou v jeho emocionálním vývoji. On může hluboce uvěřit, že jeho pocity jsou irelevantní, nedůležité, nebo dokonce ostudné nebo nepřijatelné. Jako psycholog, viděl jsem znovu a znovu, že tyto jemné rodičovské neúspěchy v dětství zanechávají dospělé pocit, že jsou neúplné, prázdné , nenaplněný nebo dokonce zpochybňuje jeho vlastní účel a hodnotu.

GIPHY

To se stává ještě obtížnější, když se dospívající emocionálně zanedbává zpět do dětství, aby vysvětlil, proč se cítí takto. Slyšel jsem mnoho emocionálně zanedbaných lidí, kteří říkají: "Měl jsem velké dětství. Nebyl jsem špatný nebo špatný. Moji rodiče mě milovali a poskytovali mi pěkný domov, oblečení a jídlo. Pokud nejsem šťastná, je to moje chyba. Nemám žádnou omluvu. "

Tito lidé si nemohou vzpomenout, co se

nestalo

v jejich dětství. Tak jako dospělí se obviňují z toho, co je v jejich životě špatně. Nemají žádnou vzpomínku na to, co se jim stalo špatně, takže nemají možnost vidět to, ani je překonat, a učinit jejich životy šťastnější.

SOUVISEJÍCÍ: Jak překonat nestabilní styl příloh (protože je to skutečně nezdravé) Kromě sebevědomí je dalším nešťastným aspektem emočního zanedbávání dítěte to, že je samo-propagující. Emocionálně zanedbávané děti vyrůstají slepým místem, pokud jde o emoci, vlastní i ostatní.

Když se emocionálně zanedbané děti stanou rodiči samy, nevědí o emocích vlastních dětí a zvyšují jejich děti mají stejné slepé místo. A tak a tak dále a tak dále prostřednictvím generace po generaci prostřednictvím GIPHY

Mým cílem je upozornit lidi na tento jemný, ale silný faktor. Umožnit všem možnost nahlédnout zpět a vidět neviditelnou; mají slova o tom mluvit a příležitost k jejímu nápravě a přestanou se obviňovat.

Chci, aby se termín Emocionální zanedbání termínem pro domácnost tak, aby rodiče věděli, jak důležité je dostatečně reagovat na emocionální potřeby svých dětí a chápete, jak to dělat.

Chci zastavit tuto zákeřnou sílu, aby z celého dne života štěpila štěstí a spojení lidí s ostatními a aby přestala přenášet emoční zanedbání z jedné generace na druhou do druhé. Chci dát odpovědi těm mnoha lidem, kteří žijí v jejich životě, cítit se odpojeni a nesplněni, a přemýšlel, co je s nimi špatně.

Chcete-li se dozvědět více o dětském emočním zanedbávání, jak se to stane a jak se z toho zotavit, viz EmotionalNeglect .com a kniha Running on Empty. Vzhledem k tomu, že CEN je tak jemná a neviditelná, může být těžké vědět, jestli to máte. Vezměte test dětského emočního zanedbání.

...

Jonice Webb má Ph.D. v klinické psychologii a je autorem knihy Running on Empty: překonání dětského emočního zanedbávání. Chcete-li se dozvědět více o dětském emocionálním zanedbávání, můžete navštívit její webové stránky.

16 Výkonné lekce života Všichni se můžeme učit z dětských knih

Tess Griman

Editor

Láska

Číst později Tento článek byl původně publikován v Psych Central. Přetištěno s autorským povolením
arrow