# 1 Nejdůležitější faktor ve vztahu, ruce dolů

Nedávno jsem zveřejnil (a) otázku v naší uzavřené skupině Facebook: "This Is Your Tribe": "Pokud si ve vztahu vyberete jednu nejdůležitější věc, co to bude?"

, nejoblíbenější nebylo to, co jsem si myslela. Po koučování tisíců ve vztazích jsem si myslel, že mám dobrý nápad, jak mít zdravý vztah a co lidé považují za nejdůležitější faktor ve vztahu.

Byl bych vsadil na důvěru, chemii nebo spojení. Ale nejoblíbenější odpověď byla respekt.

přes GIPHY

A to mě přemýšlelo. Pokud si lidé vybrali respekt, bylo to proto, že v předchozích zkušenostech o vztahy chybělo. A ten nedostatek vytvořil obrovský otisk, nebo by to nebyla jejich odpověď. Další zajímavý fakt: Každá osoba, která odpověděla na "respekt", byla žena.

Je tedy velká šance, že pokud to čtete a vy jste žena, můžete se na určité úrovni soustředit. Byl jste ve vztahu, kde chyběl respekt. Byla jsi ohrožena. A to vás ovlivnilo a vaše přesvědčení o sobě. To vás nastavilo na další zážitky, které nepomohly dobře, protože jste zapomněli, co jste si zasloužili.

Zapomněli jste, jak jste se chtěli zacházet. Zapomněl jste, že respekt není možnost; je standardní, je dodáván se základním modelem. A bez ní motor nefunguje. Auto nepůjde. Ale koupil jste to stejně a jízda byla hrbolatá a krátká.

Odpověď na tuto otázku byla skvělá kontrola teploty pro dnešní vztahy. Chybí nám respekt. Je to něco, co prošel kolem cesty, něco, na co se opravdu nedá věnovat pozornost. Bez ní však nemůžeme budovat důvěru. A bez důvěry není nic. Pouze kůže.

Je to skvělé připomenutí, že je zapotřebí bezpečný prostor, aby se všechny vztahy rozvíjely a rostly. Bezpečné prostory nemohou být postaveny bez důvěry, ale důvěra nemůže být formována bez úcty. Takže respekt, pak je, jak mít zdravý vztah a půdu, která je potřebná k růstu:

Respekt → Důvěra → Bezpečný prostor → Zdravé vztahy

Nejprve definujeme úctu. Zeptejte se sami sebe, jak to vypadá - a nevyhledávejte to ve slovníku, protože Webster má mizerné definice.

Zde je moje:

Respekt znamená, že nikdo nemá moc nebo autoritu nad někým jiným. To znamená, že nemusíme souhlasit s někým, kdo by je miloval. Respekt znamená poskytnout někomu prostor, aby měl své názory a cestu. Respekt znamená pustit se. Akceptovat. Není soudce. Nereagujte. Nepoužívejte kontrolu. Nech být. Nechte růst. Respekt znamená neumístění definic na někoho jiného. Respekt znamená pracovat na vašich vlastních problémech. Respekt znamená mít svůj vlastní bezpečný kontejner.

přes GIPHY

Zeptejte se sami sebe, zda existuje váš respekt ve vašem vlastním vztahu, protože bez něho budete budovat na písku. A pokud nejste ve vztahu, nechte hlasy lidí, kteří se podíleli na mém hlasování, aby vám připomněli, že to postrádá ve světě, ale že je zapotřebí, aby nějaký vztah prospěl.

Možná úcta je něco, co chybí všechny vaše vztahy a možná vás to nezasáhlo až do teď. Možná si uvědomujete, že je to téma - vzor. Pak se musíte ptát sami sebe proč: Proč to chybělo? Nevinujte ho nebo ona. Vraťte to zpátky k vám: Proč jste to neudělali neobchodovatelným?

Je pravděpodobné, že se to stalo pomalu. Je pravděpodobné, že na počátku bylo respektování nebo alespoň dost, abyste investovali. Pak se pomalu vyčerpávalo, ale pocity se rozběhly, takže jste byli ohroženi. Protože to děláš ve vztahu, ne? Ano, ale neomezujete se. A pokud váš partner nerespektuje vás, sami se ohrožujete.

Obětujete vlastní hodnotu za lásku - nezdravou lásku. Tímto způsobem přinášíte méně ke stolu. Přispíváte k havárii auta.

Takže pokud se s vámi nemůžete vypořádat, udělejte to osobě, kterou chcete investovat a podělte se o svůj život. Protože pokud dovolíte, aby váš vztah z vašeho vztahu chyběl, také narušíte růst vašeho partnera.

Pracujte na sobě, dokud se úcta nezmění. A držet to s dvěma rukama.

...

John Kim LMFT (The Angry Therapist) propagoval online životní koučovací hnutí před sedmi lety poté, co prošel rozvodem, který vedl k jeho úplnému znovuzrození. Rychle si vybudoval oddanou představu desítek tisíc fanoušků, kteří milovali upřímné a autentické postřehy, které se svobodně podělily o sociální média. Kim se stal známým jako nekonvenční terapeut, který pracoval z krabice a když si vybudoval vlastní koučovací tým, spustil celé hnutí, aby změnil způsob, jakým se měníme.

20 Malé věci, které vytvoří váš vztah SUPER (9 obrázků)

Foto: WeHeartIt Ravid Yosef Přispěvatel Láska Čtěte později Tento článek byl původně publikován na Psychology Today. Přetištěno s autorským povolením
arrow