# 1 Důvod, proč muži a ženy nedokážou rozumně pochopit

Ve svých vztazích - s přáteli, rodinou, spolupracovníky nebo obzvláště romantickými partnery - jak často se zdá, že říkáte (nebo slyšíte): "Udělali jste to, co jsem řekla špatně!" "Nechápal jste mě!" nebo, "Proč nevidíte to z mého pohledu?" Proč se to tak těžko dělá a je to vůbec možné? (Řekla jsem to dříve v kontextu sebevražedných lidí, kteří s tímto problémem čelí obzvlášť obtížným výzvám, ale koncept se uplatňuje mnohem širší.)

GIPHY

Filozofové již dlouho uznali, že jazyk je v podstatě nejasný , což je nedokonalé zastoupení myšlenek a myšlenek. My pouze povrch poškrábáním tím, že řekneme, že slova sami mají různé významy a že pořadí, v němž jsme je spojili do vět a vztahy, které tvoříme mezi nimi, přidávají další vrstvy významu, které jsou často nejednoznačné. dělat věci ještě horší, věty jsou často neúplné - nikoliv gramaticky, ale z hlediska nápadů. Jinými slovy obvykle získáváme určité znalosti o tom, co mluvíme za samozřejmost. A to, že sdílené nebo předpokládané základní informace jsou často kulturní - každá geografická oblast nebo etnická komunita má svůj vlastní slang a zkratku, která ohromí novináře nebo cizince - zavádí kulturní rozdíly ve struktuře vět, intonaci a tónu.

Ale i velmi jasné a jednoduché věty vyměňované mezi blízkými přáteli, rodinnými příslušníky nebo milenci, kteří sdílí většinu tohoto společného zázemí, mohou být často nepochopení nebo nesprávně interpretováni.

V důsledku toho posluchač vyvozuje zcela jiný smysl nebo záměr než mluvčí, který chtěl vyslovit. Existuje důvod, proč se muži a ženy nedorozumí? Je to proto, že každá osoba mluví na pozadí své osobní historie, zkušeností, dojmů, přesvědčení, hodnot a dalších.

Když člověk mluví, je to on nebo ona, kdo mluví, ne nějaký generátor mechanických slov - za ním stojí

osoba

, kdo se žil a miloval, smál se a plakal, naučil se a zapomněl. A jako výsledek, zřejmý, jak může znít, je jinou osobou než vy, , a to informuje jeho komunikaci a přidává vrstvy výkladu, které jsou často skryty z pohledu ostatních. Jistě, žil jsi, miloval jsi to, všechno. Nicméně každý z nás měl různé zkušenosti, byl vystaven různým myšlenkám, byl různým způsobem zraněn - a naučil se od něho různé věci. Pokaždé, když něco říkáte, je založeno na všem, co jste žili, a je to stejné pro všechny ostatní. Když slyšíme, že někdo říká něco absurdního, mohli bychom se zeptat: "Jak to mohl říct?" Ale skutečně pochopit, proč, stejně jako to, co bylo řečeno, pomáhá uvažovat o jeho pozadí; jakmile se pokusíme porozumět mu jako člověku, můžeme se pokusit pochopit, co řekl. přes GIPHY

Dokážete někdy opravdu zcela pochopit někoho nebo se musíme ptát, proč se muži a ženy nedaří pochopit? Samozřejmě, že ne tak: jak bychom se mohli pokusit soustředit a postavit se do pozice někoho jiného, ​​nikdy nemůžeme být skutečně

touto osobou. Nejlepší, co můžeme udělat, je pokusit se pochopit druhého člověka a zjistit, odkud přichází.

To samozřejmě neznamená, že s ním musíme přijmout nebo souhlasit, ale pomáhá abyste měli lepší představu o tom, s jakými nápady skutečně nesouhlasíte. Tolik neshod, zvláště v politice, je jenom lidé, kteří mluví za sebou, místo toho, že

s navzájem. Zasloužíme si lepší; musíme se snažit více. Více na můj bod, to může také pomoci zlepšit komunikaci ve vašem vztahu. Ať už je to váš nejlepší přítel, příbuzný nebo váš romantický partner, co nejblíže tomu člověku cítíte, je stále jinou osobou. Stejně jako si myslíte, že ho znáte, nevíte všechno. Nemůžeš!

Takže když on nebo ona říká něco, co prostě nevypadá správně, nebo tvrdí, že jsi něco vzal špatně, pamatuj si, že on nebo ona pochází z místa, nevím. Je pravděpodobné, že nechali něco z toho, co řekli, protože předpokládali, že budete vědět, co tím myslí, ale pokud jste to udělali špatně, pak jste to zřejmě neudělali. Nebo ještě horší, vaše interpretace toho, co právě řekl, že je založen na něčem, co jste dříve nesprávně interpretovali, což vedlo k "špatné interpretaci sněhové koule". Je to jako hra Telefon s dvěma lidmi; jakmile je prohlášení špatně pochopeno, další prohlášení, které se spoléhá na první, je také špatně pochopeno a podobně. přes GIPHY Byste měli znát lépe? Nebo by druhá osoba neměla předpokládat, že víte lépe? Kdo je na vině? To je samozřejmě špatná otázka. Nejsme dokonalí komunikátoři, protože jazyk je nedokonalým nástrojem komunikace. Všechno musí být interpretováno: Myšlenky musí být interpretovány ve smyslu slov, které mluvčí používá, a tato slova, podle pořadí, budou interpretována zpět do myšlenek posluchačem.

Problém je v tom, že každý má jedinečný základ tlumočení, což je nevyhnutelné. Takže nedívejte prsty; místo toho se snažte vzájemně porozumět, odkud navzájem přicházejí, a co opravdu znamená každý jiný. A pamatujte, že nejlepší způsob, jak zlepšit komunikaci, je udělat více.

...

Můžete mě sledovat na Twitteru a také na následujících blogy: Ekonomika a etika, Profesor komiků a Literární tabulka.

20 malých věcí, které vytvoří váš vztah SUPER Strong

Klikněte pro zobrazení (9 obrázků)

Foto: WeHeartIt

Ravid Yosef

> Tento článek byl původně publikován na Psychology Today. Přetištěno s autorským povolením

arrow