10 Bolestné pravdy Depresivní lidé Nikdy nehovoří o

uvažovat s tím. Takže se to ani nesnažte.

Když mi bylo 16 let, diagnostikovala jsem klinickou depresi. Po diagnóze můj strýc udeřil na zádech a řekl: "Vítejte v rodinném kluku," zatímco moje rodina všechny porovnávala drogy kolem kuchyňského stolu.

Jsem nesmírně šťastný, že moje rodina nejenže přijala, že deprese je skutečný vážný problém, ale to pochopili. (Pocházím z dlouhé řady klinicky depresivních lidí.)

Byli si vědomi toho, aby se ujistil, že moje deprese nebyla použita jako berle nebo ospravedlnění, ale naštěstí jsem nikdy neslyšel, že to nepomáhá " a vypořádat se s tím, "a za to budu věčně vděčný.

Deprese je pro každého jiný, ale za ta léta jsem si všiml několika věcí, které se nezdá, že by se zhoršily. Oni drží rychle v jejich hladkosti a zdá se, že se vztahují na většinu všech, s nimiž jsem mluvil, že se jedná o depresi.

1. Nechci se rozhodnout být depresivní.

Nejde o volbu, kterou dělám. Můj kůň umírá nebo má auto, které jsem udělal, není důvod, proč jsem depresivní. Tyhle věci jsou body sklápění, tlačí mě přes okraj, na který jsem už stál. Deprese je chemická nerovnováha. Ano, jsou věci, které mohu udělat, a léky, které mohu vzít, ale na konci dne to není něco, co bych si vybral pro někoho a určitě ne.

2. Tvůj mozek je nepřítel.

Pro mě je to deprese jako chodit s mým malým, hrozným malým přítelem v mém mozku po celou dobu. Neustále mi říká, jak hrozný jsem, jak nejsem dost dobrý a jak mě nikdo nemá rád. Stejně jako negativní komentáře na příspěvku na blogu se ty myšlenky držely. Snažím se přesvědčit, že váš mozok je špatný, není snadný výkon.

3. Řekl jsem mi, že to "sukni", to mě ustřílí.

Neříkejte mi, abych to "vysát". Neříkej, abych sledoval západ slunce nebo cvičení nebo ocenil radost, že je naživu. Je to tak efektivní, jako já, když vám říkám, abyste šli po tom, co jste zlomili ruku. To nic neřeší. Deprese není logická. Nemůžete s tím rozumět, ani používat kokosový olej a najednou být lepší.

4. Nikdo to nemůže opravit.

A to je naštvaná. Existují léky a jsou věci, které mohu udělat, které pomohou zmírnit mou depresi, ale nebudou to opravit. Není nic, co by někdo mohl říci nebo dělat, že to opraví můj mozek. Přeji víc než cokoli jiného, ​​že existuje kouzelná lék - vše, co by měkké váhy zpátky do středu pro můj mozek, ale není. Co funguje pro jednu osobu, nemusí pracovat pro jinou osobu.

Co vám pracuje, může náhle přestat pracovat. To je věc o depresi, je to stále se vyvíjející nemoc. Jakmile si myslíte, že máte věci pod kontrolou, naruší se a vyrazí na jemné místo, které jste ani nevěděli, že existuje.

5. Bude to sát pro osobu, která se zabývá také depresivní osobou.

Byl jsem na druhém konci věcí a nebyl schopen pomoci někoho, koho miluji, když jsou uprostřed depresivní epizody, je strašné . Jen věz, že nikdo nemůže tvrdit, že by uvěřil depresivní člověk, nebo že je bude táhnout zpět na povrch, kde je rozum. Tato realita je velmi tvrdá.

6. Spolupráce na pilulce je naštvaná.

Už dávno jsem se vyjádřil, že každou noc budu muset vzít trochu bílé pilulky. Musíte spoléhat na léky na cokoliv, je těžké, ale spoléháte se na to, abyste se cítili normální, ať už je to pro vás normální, je obtížné.

7. Nalezení správného léku způsobuje, že se cítím jako vědecký experiment.

Nalezení správné léky nebo v některých případech léky, které fungují, jsou skličující. Musel jsem přepínat léky několikrát a pokaždé mi nechal pocit, že jsem jako pleť mé bývalé já.

Dokonce i při správném odstavení, vypadnutí některých léků je jako detoxikace. Mimo fyzikálních efektů je něco o celém procesu, které mě dělá cítím jako vysokoškolský vědecký experiment.

8. Deprese mě dělá sobeckou.

Jedna z prvních věcí, kterou jsem si všiml poté, co jsem byla diagnostikována. Strávím tolik času v mé vlastní mysli, když si myslím, že málokdy mám možnost pozorovat a přemýšlet o ostatních. Je to také jedna z věcí, které nejvíce nenávidím za svou depresi. Mám zatraceně dobrou skupinu rodin a přátel a ne být přítelem, který si zaslouží, je těžké.

9. Odnesu to, co miluju, když jsem deprimovaný.

Každý má známky, když dojde k jejich depresi. Pro mě začínám odebírat věci, které miluji. Přestal jsem psát. Přestala jsem zvednout můj fotoaparát. V závislosti na tom, jak hluboké to je, přestanem se krmit nebo koupat tak často, jak by mě chtěla společnost.

V mé mysli nemá smysl. Všechno je naštvaná a bude to i nadále sát, jestli o tom budu psát nebo si pořídím fotografii mé kočky.

10. Někdy není tady zní jako skvělá volba.

Realita je, že většina lidí, kteří se zabývali depresí, zvláště dlouhodobě, může považovat sebevraždu. Někteří budou tvořit plán a myslet to po celé měsíce. Někteří se rozhodnou přímo na místě. Pro mě nikdy nebyl žádný plán. Nikdy jsem nechtěl umřít, říkat, chtěl jsem být jenom tady. Jen jsem chtěl přestat neustále pociťovat, jako bych se cítil. Protože věc o depresi je, nemůžeš uniknout to. Nemůžete ji nastavit ráno, jít do práce a vybrat si ji, až se dostanete domů. Je to všude. Je na svatbě nejlepšího přítele. Je to u tvého stolu při práci. Je to u čerpací stanice, když čerpáte plyn. Vezmeš si ten malý terorista všude s tebou a někdy potřebuješ přestávku.

Poznámka pro naše čtenáře:

Pokud někdy potřebujete někdy mluvit s někým o depresi, volejte 1-800-273-8255. Někdo bude vždy na trati. Jste milá.

arrow