10 Nejlepších potravin jíst během kojení

Takže vy a vaše malá můžete být co nejzdravější!

By Isadora Baum

nové dítě, vzpomínání na péči o sebe může být těžké. Ale pokud jste ošetřovatel, je obzvláště důležité získat extra živiny, které potřebujete jak pro vás, tak pro vaše malé dítě (kojení kojilo v průměru 500 kalorií za den!)

"Když kojíme, tuku, uhlohydráty, imunitní buňky a tisíce dalších složek z naší krve, abychom vytvořili mateřské mléko, "řekl Helen Anderson, RN, MSN, odborník na laktaci ve společnosti Fairhaven Health a tvůrce Milkies Milk Saver. "Pokud vaše tělo musí vybrat mezi užíváním živin pro výrobu mléka pro vaše dítě nebo nechat je pro vaše tělo, dítě vyhraje pokaždé."

Chcete-li tyto kalorie počítat, zkuste pracovat s těmi nejlepším 10 kojenými "superfoods" denní jídlo plán, a zároveň se vyhýbat nejhorším potravinám k jídlu při ošetřovatelství.


S DOTČEM: Dojde k zabití našeho sexuálního života - je to, jak jsme to dostali zpět


1. Ovesné vločky

Levný a snadno se obléká, staromódní oves nahoře v seznamu. "Oves - zabalený s celozrnnými vlákny a bílkovinami - vás dlouhodobě cítí plný," vysvětlil Anderson. "Také pomalu tráví a udržuje vaši krevní cukr stabilní, což může mít velký vliv na vaše mléko."

2. Vejce

Dalším skvělým důvodem, proč si snídaně připravit! "Vejce jsou kompletní bílkoviny (aka naplněné všemi aminokyselinami, které vy a vaše dítě potřebujete) a mohou zvýšit denní příjem cholinu, což je základní živina, která napomáhá vašemu zdraví, stejně jako vývoji dítěte," říká Elizabeth Shaw, MS , RDN, CLT a autora Fertility Foods. Cholin byl také prokázán, že zlepšuje vývin mozku a jeho zdraví.

3. Avokádo

přes GIPHY

Zdravý tuk - se 75 procenty z nenasyceného druhu - avokádo je přirozeně skvělé jídlo k jídlu při kojení. "Je to výživa bohatá na živiny, která obsahuje vlákninu, kyselinu listovou a bílkoviny," řekl Shaw. "Avokádo působí jako" posilovač živin "tím, že pomáhá zvyšovat vstřebávání živin rozpustných v tucích, jako jsou vitamíny A, D, K a E." Zdravé tuky mohou také zlepšit zdraví mozku dítěte, takže můžete mít tolik avokádových toastů, kolik chcete.

4. Jogurt

Mísa řeckého jogurtu je ideální pro snídaně nebo občerstvení. "Naplněný probiotiky (bakterie šetrné k tvorbě střev, které pomáhá posilovat vaše a imunitu dítěte), bílkoviny, vápník a vitamín B-12, představí lepší bakterie pro podporu dobrého zdraví a trávení," řekl Shaw. Fazole a luštěniny

Fazole vám mohou dělat plyn, ale jsou dobré pro vás a vaše dítě. "Vláknina, bílkovina, železo, kyselina listová, zinek a vápník jsou v rodině rostlin bohaté! Přidání těchto látek do stravy nejen pomůže zvýšit vaše rostlinné proteiny, ale také vám pomůže udržet si pravidelnost," pokračoval Shaw. "Železo pomáhá Vašemu tělu dodat kyslík k vašim buňkám, aby vaše energie byla vysoká a snížilo riziko vzniku anémie, která může vyčerpávat energii." Lžíce jsou často používány v receptech, které pomáhají při laktaci ve východních zemích po mnoho let, "dodává Anderson . "Slivka je další luštěnina, která má silný účinek na dodávku mléka a je k dispozici ve formě tobolek od několika dodavatelů."

SOUVISEJÍCÍ:


11 Divoké věci, které vaše kozy počínají kojením 6. Mléko


"Mléko obsahuje důležité vitamíny a minerály, jako je vápník, vitamín D, draslík a vitamín A, které jsou skvělé nejen pro vaše zdraví, ale i pro zdraví vašeho dítěte." Ovoce a zelenina

Vážně, jíte dužinu, když kojíte. "Jen se ujistěte, že jste správně umývali a opláchli veškerou produkci, abyste zabránili infekci přenášené potravou z poškození vašeho dítěte," vysvětlil Shaw. "[Mrkev] jsou zejména plněny betakarotenem.Tato zásadní živina se v těle přeměňuje na vitamín A a je důležitá pro zdraví zraku a očí, imunitu a elasticitu kůže.Je snadno prochází vaším mateřským mlékem k vašemu dítěti a dává jim všechny tyto úžasné výhody. "

8. Losos

přes GIPHY

Zatímco jste se pravděpodobně vyhýbali rybám během těhotenství, můžete jej znovu zavést do jídelního plánu během ošetřování! "Tyto mastné kyseliny se převádějí na DHA v těle dítěte," řekl Shaw. "DHA pomáhá vytvářet silné buněčné stěny a vytváří ochranný povlak na nervy v očích a mozku. Jíst losos nebo tuňák alespoň dvakrát týdně zajistí příznivé účinky omega-3."

9. Hnědá rýže

Anderson řekl, že kromě bohatosti na vlákninu a stabilizaci krevního cukru může hnědá rýže také zvýšit hladinu serotoninu - chemickou látku, která nám pomáhá zvládat stres. Navíc se ukázalo, že serotonin zvyšuje hladinu prolaktinu, což je klíčový hormon v produkci mléka.

10. Ořechy

Balené s dobrými tuky jsou další potraviny, které vám pomohou dodat mléko. "Ořechy obsahují tryptofan, který se přeměňuje na serotonin, což je přírodní stabilizátor nálady, který vám pomáhá zvládat stres, spát lépe (když můžete!) A zvýšit prolaktin," řekl Anderson. "Tyto dobré tuky se přenášejí přes vaše mléko k vašemu dítěti, což znamená více výživy u každé lastovičky."

SOUVISEJÍCÍ:

9 Crazy Cool fakta o kojení Nikdo vás nikdy neřekl

14 z nejkrásnějších tandemových kojení Fotografie na Instagram Kliknutím zobrazíte (14 obrázků)

Foto: Instagram.com/equinox

Christine Schoenwald Editor Buzz Číst později POPSUGAR. Přetištěno s autorským povolením
arrow