Redakce Choice

10 Největších problémů, s nimiž se setkáte v prvním roce mateřství

Jak krásné je, rodičovství rozhodně není snadné. pro mateřství. Dokonce ani osobnost typu A, jako já, která na trhu v době těhotenství četla každou nejkvalitnější kojeneckou knihu a poté ji znovu četla, když se dítě narodilo. Slyšíte lidi, že to říkají, varují vás, že život, jak víte, nikdy nebude stejný, ale skutečně nepovažujete dopad, který skutečně dojde ve vašem životě, zvláště když vás dětská horečka pevně nedotkne!

Když jsem měl to dítě, část mě chtěla říct: "Jen si dělám srandu, teď tohle vypusťme!" Ale samozřejmě se nevrátí. A všechno, co vám každý říká, je pravda: je to jednodušší a je to nejúžasnější věc na světě a nikdy nebudete znát lásku, jakou máte pro vaše dítě.

S VZTAHUJÍCÍM: 9 Neuvěřitelné vedlejší účinky toho, že jste rodičem


Ale první rok je drsný, bez ohledu na to, kdo jste nebo jaký druh dítěte skončíte (i když je pro dívky s kolikovitými dětmi mnohem drsnější, cítím se za tebe mamou!). Je to divoká jízda plná nejistot, pochybností, slz (vaše a dítě), bolavé boxy, bezesné noci a spousta "co jsem se dostal?"


Je to pravděpodobně nejtěžší rok, protože nemáte víte, co děláte a není stabilní. Každý měsíc, někdy každý týden, je zcela nový příběh s úplně novou výzvou. A právě když máte pocit, že máte tuto rodičovskou věc dolů, vše se změní a musíte najít nový krok. Je to vyčerpávající. Odměna za vaše nejdivočejší sny, ale tak vyčerpávající.

A s tím se podívejme na některé z největších výzev, které první rok přináší, když se stane novou mamkou:

1. Obnovení

přes GIPHY

OK, takže všichni mluví o tom, jak tvrdý je porod, a to je, ale to je tak zřejmé, že ho můžeme opustit. Ale nemyslím si, že mě někdo varoval, jak těžké bude zotavení! Jsi bolest. Bude to bít sedět. Bolí to chodit. Bude to bolet používat koupelnu. Jen to bolí. A zatímco normálně by taková míra bolesti vyžadovala odpočinek, nemůžete to opravdu dělat, protože máte novorozence, o které se budete postarat, takže si to prostě musíte vydržet (společné téma v mateřství!)

2. Zjistěte, co je s vámi novorozeně špatně

Myslím, že když jsme těhotná, my všichni máme tuto vizi tohoto sladkého plyšového malého dítěte, který se usmívá a usmívá se a jen pláče z jasného a zřejmého důvodu: hladný nebo unavený. Jsem však přesvědčen, že každý novorozenec se narodil s nějakým tajemným onemocněním, které jste nuceni odhalit. Potravní alergie nebo citlivost, reflux, jazyk kravata, trávicí problémy, svalové problémy, téměř každé dítě má něco. Vystřiháte mléčné výrobky, sóju, zeleninu, česnek a projdete si skrz každou skupinu potravin, dokud nenajdete vítěze ... strávíte bohatství na konzultantů laktace, budete klást otázky ve všech hodinách v noci na Facebooku, a google a google svůj život pryč.

Novorozenci jsou hrozně málo stvoření a je snadné odepsat jejich fussiness jako kolika (AKA, dítě křičí a my nevíme proč), ale spoustu času je důvod ... a budou křičet a křičet, dokud nezjistíte, co to je!

3. Blues

přes GIPHY

Ne každá žena dostane poporodní depresi, ale téměř každá žena dostane malý případ blues po příchodu dítěte.

První těhotenství je plné takového vzrušení a velkých nadějí, je to opravdu magický čas. Realita života s novým dítětem, přestože je úžasná, je trochu méně magická. Kromě zotavení a vyčerpání nemáte ponětí o tom, co děláte, a vy jste vyděšený. Je to přesvědčivé, a dokonce i nejvíce sebejisté, většina z nich se dostala dohromady, většina z jejích podnikatelky se alespoň trochu a trochu rozpadne.

Nestačí vás připravovat na torrent, který vás chystá spolknout, a spárujete to se zuřivými hormony a máte jednu smutnou matku. Ale stejně jako všechno je to jen další bouřka na počasí a předtím, než to budete vědět, budete maminkou, pečovat o jednu ruku a platit účty a vařit večeři s ostatními!

S VZTAHEM: Proč mít postnatální deprese skutečně vyrobené MALOVÁ MOMA


4. Kojení


Pro něco tak přirozeného, ​​je úžasné, jak nepřirozený a komplikovaný může být celý tento proces. Jsem si jistá, že některé ženy mají dítě, které jen kouzelně zavírá a sestry jako šampión. Její nabídka je vždy vysoká a dítě je vždy plné a spokojené. Ale to není to, co to vypadá pro nás ostatní!

Existuje nízká zásoba, nadměrná zásoba, špatná západka, spojka na jazyku, záškubení, mastitida, zástrčky, mléčné puchýře , příliš pomalé spuštění a nezapomeňte na popraskané a krvácející bradavky! (Jak píšu, uvědomuji si, že většina z těchto pojmů nemá pro bezdětného člověka smysl a všichni jsou příliš známí každému, kdo má dítě!) Otázka je, že je to výzva. A všichni ti řeknou, že to bude, ale ty jim opravdu nevěříš, protože jak těžké to může být? Jen počkejte a uvidíte! Ale stejně jako všechno ostatní se s časem ulehčí.

5. Čtyřměsíční regrese spánku

přes GIPHY

Takže jste už několik měsíců máma a vy jste to někdy dostali! Stejně začínáte chápat toto malé stvoření, které jste vytvořili, a místo toho, abyste byli zahanbeni všemi plakama a whimpery, můžete předvídat jeho potřeby. Možná budete dokonce schopni rozlišit, co každý plak znamená! A vaše dítě ve skutečnosti spí v noci, z větší části!

Stejně jako sedíte a začínáte se uspokojovat ... bam! Regresní zásahy a nyní najednou se vaše dítě probouzí každých 45 minut po celou noc a nemáte tušení, co dělat! Očekávali jste, že se novorozenec často probudí, ale mysleli jste, že to skončí, když se udělala fáze novorozence. Nikdo vám neřekne, co se stane po tom, o tom, co se stane, když se mozek vašeho dítěte zrychlí a způsoby spánku se stanou více dospělými. Naštěstí, stejně jako každá výzva, to také projde a dokud to nevyjde, vyčkejte na spoustu kávy, na celou kávu!

6. Neustálé vyčerpání

Přežila jsi novorozenou fázi, prožila jsi to svou první regresí svého dítěte (ano, řekla jsem to nejdřív, bude to tak, že se nedostaneš příliš pohodlně), nakonec jsi učil své dítě, uklidni se, vy nočila jsi vyčerpaná noc a každý večer jsi spánku nepřetržitě ... a přesto jsi stále neustále, chronicky vyčerpaný.

Věděl jsi, že vyčerpání je součástí práce, ale nevěděla jsi, že to je navždy, ty že to byla jen část tréninku. Skutečnost je, že udržení malého člověka naživu je jen vyčerpávající. Ujistěte se, že jsou krmeni a změní a jsou pohodlní a stimulovaní a zdraví a šťastní a čistí a dýchají, je 24hodinová práce. Neexistují žádné přestávky. A vždy existuje něco nového, co byste měli dělat starosti! Nejprve je to SIDS, pak projdete rizikovou zónou a jedí tuhé jídlo, takže se vždy obáváte, že se dusíte, pak se naučí pohybovat se a máte strach o všech pastí smrti ve vašem domě a o všech nechutné věci, které vybírají z podlahy a vkládají do úst, a protože drží všechno v ústech, začínají se pořád zhoršovat, takže už teď máte něco starat!

drobná osoba je od vás 100% závislá na splnění všech svých fyzických potřeb a prostě nemůže bez tebe přežít. Musíte důsledně uspokojovat potřeby někoho, kdo není schopen vyjádřit tyto potřeby. Nemyslím si, že lidé opravdu uváží, že před tím, než se zplodí, ale realita toho vás hity rychle a tvrdě.

7. Nedostatek spontánnosti

GIPHY

Narození dítěte je smrt spontánnosti ve vašem životě. Neexistuje nic víc: "Pojďme se sbalit a odjet za víkend!" Nebo dokonce, jdeme ven a popadnoume nápoj (pokud nechcete přetáhnout dítě k těmto aktivitám, ale děti mohou být hlavní buzzkills!)

Pokud chcete tyto věci udělat, musíte je předem naplánovat. To je všechno dobré a dobré, pokud nejste plánovač a spontánně žít, v tom případě, to je naštvaná, protože už prostě nemůžete.

Musíte plánovat a pak musíte očekávat, že se plán rozplní protože vždycky dělají. Jednou večer, kdy se vy a váš partner podaříte dostat ven z domu na jednu noc, je ta noc, kdy dítě, které bylo spáleno po celé měsíce, se probudí a bude nepoškozitelné, zatímco váš hlídce zavolá, že se snažíte zjistit, co dělat . Ten víkend, o němž máš odejít, je, když dítě přijde s nějakou bláznivou nemocí, o které jsi dosud nikdy neslyšel. Plán nikdy nevyjde podle plánu. A jenom rozhodování o tom, co dělat v okamžiku okamžiku, už nebude věcí.

8. Váš vztah se změní

Zapamatujte si, jak jste vy a váš partner navzájem tak nešťastně po celou dobu chtěli? Jak jste se navzájem bolely? Jak jste nemohl dostat dost? No, stále se budete cítit takhle ... o spánku! Vše, co budete chtít, je spánek. To je nový předmět vaší intenzivní touhy. Pravděpodobně budete chtít víc než sex, obzvláště na začátku.

Když se změníte od ženy k matce, změníte se jako člověk, je to nevyhnutelné. A váš vztah se změní. Láska, kterou máte pro své dítě, se nedá srovnávat s láskou k vašemu dětskému otci. Láska k vašemu partnerovi se rozvíjí a vyvíjí se v průběhu času, láska k vašemu dítěti je okamžitá a všestranná.

Je však důležité, abyste nezapomněli na svého partnera a váš vztah. Ale není to snadné, to trvá práce. Věci, které se tak snadno dostaly (jako třeba společné trávení času), jsou nyní mnohem náročnější. Budete muset pracovat na vašem vztahu tak, jak jste nikdy neměli dříve.

SOUVISEJÍCÍ: Jak se ujistit, že dítě neskončilo váš vztah


9. Ztráta identity


přes GIPHY

Ve skutečnosti skutečně získáváte novou identitu, jste a navždy budete "mami", ale co starý vy? Co se jí stalo? Je to tak snadné se úplně ztratíte ve vaší nové roli, protože je to vše obsáhlé, přinejmenším! Strávili jste víc hodin denně myslet na potřeby někoho jiného než na vlastní potřebu, pokud si vůbec myslíte na své vlastní potřeby!

Předtím se jednalo pouze o sebe a možná o svého partnera, ale nevěřil na vašeho vlastního přežití! Váš život má zcela nový význam, když máte na někoho závislý na vás. Jste na starosti, abyste zajistili, že tato malá bytost přežije a prospívá, a zatímco je to hluboce odměňující, je to také strašlivé. A uprostřed toho, jak přemýšleli o tom, kdy se naposledy jedli, kolik uncí a nap naplánuje a kolik si cinká a rozmáchá, a jestli dostanou dost stimulace ... kdy máte přesně čas myslet na sebe?

Jste oficiálně druhý ve svém vlastním životě. To je to nejdůležitější dárce, co budete kdy dělat, a jedna z hlavních věcí, kterou přinášíte, je sama. Vaše priority už nejsou stejné a nemají být. A když můžete přijmout svou novou roli, je také trochu bolestivé, abyste viděli, že vaše bývalé já zmizí. Ano, stále jste vy. Ale vy jste také máma, a ten titul jednoduše změní všechno.

10. Kde jste moji přátelé jeli?

Když máte dítě, nevyhnutelně ztratíte nějaké přátele (pokud vaši přátelé nemají také děti). Jste v úplně novém světě právě teď. Vše, o čem myslíte a chcete o něm mluvit, a když se o ni trochu starají, moc se o to moc nestará. Nemohou se vztahovat a nerozumějí a je to v pořádku. Jste také zaneprázdněn a zmínil jste se, že budete stále vyčerpaní? Můžete sotva najít čas pro sebe nebo své významné jiné, natož pro své přátele. Pokusíte se, ale nikdy nebude stejné. Nebudete mít energii pro ty pozdní noci a zábavné časy. Možná, že jednou v modrém měsíci, budete mít noční divokou matku, ale to vám bude trvat alespoň měsíc, než se zotavíte!

Už nejste stejná osoba a přestože vaši přátelé vás stále milují a budou tam pro vás, když je budete potřebovat, nebudou opravdu tam po zbytek času. To není pravda pro všechny vaše přátele, jen část z nich. Nemyslím si, že by někdo skutečně dělal přes mateřství se všemi svými přátelstvími neporušenými. To je také jen část růstu a pohybu v životě. S každou etapou přicházejí nové změny, ale to může být těžké a smutné.

Tento článek byl většinou záporný, takže chci skončit na pozitivní poznámce a říkat, že zatímco mateřství je náročné, je také tak neuvěřitelné, více než kdokoliv může vám někdy říct. Udělali jste toto malé stvoření, které začalo jako malý brambor, který ve skutečnosti moc nedělal a v průběhu jednoho roku kvete do skutečného mini člověka, plného osobností a názorů! Je to úžasné a úžasné. Podívám se na své batole někdy a já prostě nemůžu uvěřit, že existuje a že je můj. Jo, někdy mě blázne, ale je to takový velkolepý malý člověk a každým dnem se cítím tak šťastný (kromě v době čarodějnictví, jk ... jakýsi!)

To, co říkají, je pravda, opravdu máte rádi že dítě může víc, než si myslela, že bys mohl milovat něco a uděláš pro ně něco.

Můj život předtím, než se dítě cítí tak daleko, skoro si těžko pamatuji, co jsem udělal s mým časem a jak vypadal můj život jako. Věci se mění a přizpůsobujete se a najednou se stává novým normálem a nikdy si nedokážete představit návrat.

SOUVISEJÍCÍ: Znamení zvěrokruhu, které dělají skvělé maminky, zařazené od BEST TO WORST

Sabrina Alexis je spisovatel a spoluzakladatel a redaktorka nového režimu. Podívejte se na stránky Instagram a Facebook.


Tento článek byl původně publikován v Thought Catalogu. Přetištěno s autorským povolením

arrow