10 Největších lží, které jsem řekl, když můj syn zemřel

Když někdo blízká zemře, je snadné deformovat náš svět a přijímat lži o našem já. vojenský psycholog, který pracuje s vracejícími se válečníky zabývajícími se účinky ztráty někoho blízkého, jsem zjistil, že fáze zármutku jsou mýtem.

Když byl zabit můj vlastní syn, lhal jsem sám. Elisabeth Kubler-Rossová se blížila, když mluvila o charakteru smutek, který je popřením, hněvem, depresí a vyjednáváním.

Grief výzkum nepodporuje odlišné etapy, ale naznačuje, že smutek je kombinací pocitů, akcí a biologických změn.

Podívejme se tedy na 10 největších lží, které můžete slyšet nebo si řekněte o úmrtí dítěte:

1. Po výročí výročí se přestaneš truchlit.

Přál bych si, aby to byla pravda, ale není pravděpodobné. Všichni jsou na jiné časové ose. Když můj syn zemřel, nechtěl jsem se cítit lépe. Jeden rok výročí bylo nesmírně těžké a ano, cítil jsem úlevu, ale i nadále trpím.

2. Jsi blázen, když vidíš mrtvé.

Žádný způsob. Když vidíš svého milovaného člověka, znamená to, že mu chybíš. Možná jste s nimi měli nedokončený obchod nebo možná, nebyli jste připraveni na to, aby odešli.

Vidět je znamená, že vás záleží. Nikdo neví, jak se to stane, protože nikdo nemá odpovědi na nejobtížnější otázky v životě.

Důsledkem toho je: "To pověrčivé věci jsou divné." Není tak. Slyšení vašeho jména, nalezení desetník, vidění motýla nebo slyšení zvláštní píseň v klíčovém okamžiku není pověra.

Jedná se o vztah, způsob, jak pokračovat v kontaktu, který vás naplní nadějí. Jako psycholog, vysvětlím to pryč, ale jako otec nepotřebuji vysvětlení.

3. Přestaň plakat, budeš se cítit horší a vypadáš slabý.

Špatně. Plakát, bez ohledu na to, jestli jste muž nebo žena, je zdravou funkcí, která čistí vaše tělo toxinů. Může se zdát nelibost, když vidíte, jak někdo pláče, ale je to způsob, jak se s touto bolestí zabývat. Nechte je.

4. Nikdo neví tvoje bolest. Cítím vazbu s ostatními, kteří zažili ztrátu dítěte, jako bychom byli součástí unikátního klubu. Cítí se dobře být kolem nich, protože vědí, že slova jsou někdy bezvýznamná a že je to, co potřebuji.

Mám také přátele, kteří nemají ani děti, a také chápou. Zatímco nikdo přesně neví, co cítím, když se lidé pokoušejí, mám pocit, že je potvrzen.

5. Potřebujete se dostat zpátky na koně.

Vynucení se zpět do plánu není vždy nejlepší věc. Snažil jsem se vrátit do práce, ale prostě jsem nebyl připraven, takže jsem našel jiné způsoby, jak být produktivní.

Návrat k mému předchozímu plánu byl pro mě katastrofální. Změnil jsem se a nechtěl jsem se vrátit do svého starého světa.

6. Svět je nespravedlivý.

Ne opravdu, ale ani svět není spravedlivý. Svět je jenom. A je na vás, abyste se rozhodli, co s tím uděláte.

Chystáte se napít hloupě? Chystáte se sejmout ve svém domě? Nebo poznáte, jak krátká, drahá a smysluplná?

7. Jsi sobecký, když chceš umřít.

Bylo to pro mě těžké. Není neobvyklé, že chcete být s vaším blízkým. Budete bolet, chcete, aby ublížení skončilo, ale co je důležitější, chcete být s nimi.

Vaše apatie v životě neznamená vždy, že se budete snažit, ani to znamená, že jste sobecký. Život byl právě velmi zuřivý, má smysl, že byste nechtěli být znovu zraněni.

To znamená, že o tom musíte mluvit s někým, kdo rozumí. Neměli byste se naštvat Bohu.

Špatně. Bůh byl naštvaný, když zemřel jeho syn a on byl rozzlobený, když můj syn zemřel. Můžeš se také zlobit.

Potřebujete čas, abyste pracovali ve svém hněvu a uvědomili si, že svoboda, kterou nám dal Bůh, přinesla možnost dělat špatné věci.

9. Modlení je nesmyslná, protože stejně tak zemřeli.

Wow, úplně to dostanu, ale je to lež. Neměl jsem se měsíce modlit, ale když jsem to udělal, něco se stalo. Začal jsem se připojit, začal jsem se cítit milostivý. Začal jsem odpustit. Začal jsem se vypořádat s mým hněvem.

Hovořil jsem o tom a teď se k ostatním blížím. Nyní mám příběh.

10. Nejde ti to lepší.

To může být největší lež. Podívejte se na to, kde jste dnes ve srovnání s včerejším týdnem, ve srovnání s minulým týdnem nebo minulým rokem. Malé kroky. Budete mít zády, ale vy jste se zlepšovali.

A tady je jedna lež, kterou jsem dal do třídy vše sama:

Je to moje vina. "

Je přirozené cítit se zodpovědný. Někdy se říká, že je to rodič. Lidé, kteří dělají to nejlepší, často cítí nejhorší vinu.

To by mělo být opak, ale lidé, kteří jsou nejblíže, mají tendenci cítit největší bolest. často cítíme, že pokud bychom něco jiného udělali, člověk by byl dnes naživu, i když nejsme ve stejném státě.

Nechceme si vybrat smrt, vybírá nás. Pravdy, které potřebujete nezapomeňte, jsou tyto dvě:

Nikdy nebudou stejné:

Je to pravda, to není mýtus, ale je to vaše volba, pokud chcete být lepší a to bude trvat nějaký čas. , můžeš mít vždy jádro ve svém srdci, ale vidět nový život a vidět růst ve světě kolem sebe, dá vám naději.

Mám svůj účel:

Ano, ano, ano. mít příběh. (9 obrázků)

  • Přispěvatel Self
  • Přečtěte si později
arrow