10 Potravin, které vás zuřivě

porazit zduření

Dominique Michelle Astorino

Pokud se častým nadýmáním budete cítit jako transformátor cesta z filmů), pak je čas podívat se na vaši dietu. Co jíš? Zatímco existuje několik příčin nadýmání (a někteří nemají nic společného s jídlem!), Nejčastějšími viníky jsou ve skutečnosti různé potraviny - a někdy se to cítí jako VŠECHNY potraviny.

Tělo každého člověka je jiné, Podívejte se na tento seznam a přemýšlejte: "Všechny tyto věci mě nakazí ?!" a následně je systematicky odstraňte z vaší stravy. Každý z nich má potenciál způsobit nadýmání z různých důvodů a v závislosti na tom, jak vaše tělo zpracovává a tráví potravu, můžete mít problémy s jedním, některou nebo žádnou z nich. Úkolem je pomoci vám (pokud máte chronické nadýmání, to znamená) identifikovat části vaší stravy, které by mohly být příčinou nepohodlí a bolesti.

Podívejme se na potraviny, které způsobují nafouknutí


SOUVISEJÍCÍ: 3 nejlepší věci k jídlu, když se budete cítit nafouknuty


1. Mléčné výrobky

Zatímco ne každý je alergický na mléko, lidé, kteří jsou dokonce mírně citliví na laktózu nebo kasein, se snadnějí na konzumaci mléčného výrobku. Zvažte vyloučení mléka po dobu několika týdnů, abyste si poznali, jak se tělo přizpůsobuje.

2. Gluten

Stejně jako u mléka, není každý alergický na glutén. Pokud však máte citlivost na glutamin nebo máte celiakii, zánět způsobený konzumací těstovin, koblih a cereálií může způsobit větší škody než jen nadýmání. Ovšem nadýmání je dobrým indikátorem toho, že je něco špatně - a měli byste si jistě promluvit s lékařem.

3. Sója

Sójové produkty mohou kvasit ve střevě, což může naopak uvolňovat plyny a způsobit nadýmání. Pokud zjistíte, že se často po nafouknutí tofu nebo sójovém mléčném mléku objevíte nafukování, zkuste tyto potraviny dočasně zlikvidovat, abyste zjistili, zda si všimnete nějakého rozdílu.

4. Vysoké potraviny FODMAP

Pokud byla vaše první reakce na čtení, že "WTF je FODMAP?" nejsi sám. Koncept FODMAP, který znamená fermentovatelné oligosacharidy, disacharidy, monosacharidy a polyoly, je trochu obtížně pochopitelný a neexistuje mnoho zdrojů, které by pomohly procházet zmateným světem toho, co dělá a nezpůsobuje nadýmání . Zdánlivě nevinné potraviny, jako jsou jablka, česnek, chřest a výše uvedené sójové boby a tofu jsou FODMAP, které mohou způsobit rozptýlení v břiše

5. Příliš mnoho vlákniny

Jedná se o meč se dvěma okraji. Někdy potřebujete více vlákniny, aby se ulevilo nadýmání, ale příliš mnoho může také způsobit nadměrný pocit. Úžasné, že? Ovoce s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou jablka a hrušky, obsahují pektin (vlákno rozpustné ve vodě, které je pomalé při trávení), což vytváří pocit, že je plný déle kvůli zpomalenému trávení, ale může také způsobit nadýmání. Pokud jíte hodně vlákniny, ujistěte se, že také pijete hodně vody, což pomůže vašemu tělu zpracovat vlákninu efektivně


SOUVISEJÍCÍ: Co se stalo, když jsem podváděl na mém bezlepkovém dietě


6. Fazole

Když už mluvíme o příliš mnoha vlákninách, fazole mohou také způsobit nadýmání kvůli obsahu vlákniny. Pokud jste někdy byli trochu gassy po jídle kouzelného ovoce, teď víte proč.

7. Potraviny s vysokým obsahem cukru

Překvapení! Dalším důvodem, jak snížit cukr: krmí bakterie ve vašem střevě - a ty bakterie uvolňují plyny a zase vám způsobují plynatost. A nafouklé. Tady jdete.

8. Cruciferous veggies

Komplexní cukrová rafinóza nalezená v kale, brokolici, květáku a růžovém klíči může způsobit spousty plynů, takže se budete cítit a vypadat velmi roztřeseně. Potraviny s vysokým obsahem tuku

Stejně jako vláknina, mastné látky jako smažené nebo mastné potraviny také zpomalují trávení a mohou být příčinou nadýmání. Čím pomalejší je trávení, tím více času musí jíst v trávicím traktu a vytvářet plyn. Hooray.

10. Příliš mnoho soli

Sodík nemusí nutně vás nabubřelý, ale bude to přidat k zadržování vody v těle, což může vyvolat pocit opuchlé a oteklý stejně.

Jak vidíte, nic moc se nechá jíst, pokud odstraníme všechny tyto skupiny. To není důvod, proč vás vyděsit do jídla šalátu a štíhlé, bez kůže, bez soli, kuře (prosím, nedělejte to!) - spíše vám pomůže identifikovat možných viníků ve vaší stravě a zjistíte, co funguje nejlépe pro vaše trávení . Udělejte si čas na úvahy o vaší stravě a časopisu o jídle a poznamenejte si denní dobu, kdy jste nafukováni (a co jste jedli dříve). To vám pomůže začít provádět efektivní změny, které vám zanechají pocit zdravější, šťastnější a méně rozšířené.

SOUVISEJÍCÍ:

ANO! Podivná cesta Farting je dobrá pro váš vztah, říká Study Tento článek byl původně publikován u POPSUGAR. Přetištěno s autorským povolením

arrow