11 Známky, které jste zvedli od toxického rodiče (a to vás teď postihuje)

Když máš dítě, celý život se změní, najednou je všechno pro dítěti

Každý rodič chce dělat své děti Ale existuje mnoho věcí, které mezi vámi stojí a nejsou dobrým rodičem, ale druh rodičů, které vaše dítě potřebuje.To je ten správný způsob, jak se na to podívám podle mého názoru.Výhodné a špatné jsou relativní. děti potřebují přibližně stejnou věc, aby se staly šťastnými, zdravými a úspěšnými lidmi.

Rodiče zanedbávají své děti Potřebujete mnoho důvodů. Viděl jsem rodiče četli tolik knih o rodičích, že nakonec nevědí, jakým způsobem je správná cesta. Také jsem viděl rodiče, kteří se nestarali o to, aby děti dělají, co cítí, nebo ještě horší, že je zanedbávají a zneužívají.

Jedna věc je jistá: existuje řada skutečně toxických rodičovských chování to otisk na naše děti a hluboce, hluboce vliv na jejich život rostoucí. Jedná se o návyky a akce, které byste měli být za každou cenu vyloučeni. Některé jsou fyzické, některé psychologické a některé jsou společenské.

Zde je 11 znamení, které jste vznesli špatným rodičem a jak vás ovlivňuje jako dospělý.

Je důležité, aby rodiče přemýšleli o hranicích, které stanovili pro své děti.

Když jsem byl mladý, rodiče stanovili některé velmi důležité hranice: Zůstaňte mimo ložnice rodičů. Zůstaňte mimo kancelář mámy. Zůstaňte ven z tatínské jeskyně. Byly tu správné důvody pro tato pravidla! Jste dospělí; vlastníte věci jako porno magie a manželské pomůcky. Nechcete, aby se děti dostaly do toho!

Ale děti mají také věci, které nechtějí, abyste se dostali i do toho. Nemůžete očekávat, že se děti budou cítit jako respektovaní jednotlivci, pokud také nesplníte svůj osobní prostor a jejich hranice.

Když vaše děti dorastou do svých dospívajících let, neměli byste být snooping. Neprocházejí zásuvkou na spodní prádlo, neměli byste projít ani jejich. Jsou dost starší, že prostě mluvit s nimi o obavách, které možná máte, jsou dost dobré. Použijte vaše slova. Nenechte se rušit.

SOUVISEJÍCÍ: 10 Rodičovské chyby, které pravděpodobně děláte (a jak je opravit!)

2. Neposkytují potvrzení a jistotu.

Mnoho rodičů, zejména stereotypních typů macho tatínků, si myslí, že trest je král. Je to těžká láska, jak tvarovat a vytesávat mladé chlapce do silných, schopných mladých mužů.

Ale těžká láska není tím, jak se ujistíte, že se vaše děti mohou o sebe postarat. Učit je, aby se o sebe postarali, je to, jak je naučíte, aby se o sebe postarali.


Jednoduché, že? Tím, že trestají vaše děti nad každou malou věc, ochromíte jejich schopnost být silní ve tváři životních výzev, protože jakékoli známky selhání budou potkány rychlým ... něčím. Ne trest, ale ... něco. Zklamání. Frustrace. Hněv. Uchovávání.


Měli bychom učit naše děti o světě jako dospělé. Když jste dospělí a něco se vám nepodaří, nemáte nějakou pravomocnou postavu, která by vašemu Gameboymu odnesla, dokud nebudete lépe. Pokoušíš se lépe, a to pochází zevnitř.

3. Byli příliš kritici.

přes GIPHY

Všichni máme sny a cíle, které nedosahujeme. Možná jste chtěli být fotbalová hvězda, ale roztrhla jste ACL na střední škole a všechno, co vyšlo z okna. Možná jste byli téměř šampiónem matematické ligy, ale nedokázali to docela.

Jedna věc je jistá: neměli byste projevovat vaše selhání na vaše děti. Nemůžete přinutit vaše děti, aby byly něčím, co byste přáli, abyste byli. Když to uděláte, rozdrtíte jejich sebevědomí.

Když projektujete, co chcete pro vaše děti na nich, aniž byste je nechali vybrat, a když vyrovnáváte nerealistické očekávání, neděláte je lepší ani silnější. Uděláte je slabší a méně pravděpodobné, že budete mít prostředky k tomu, abyste mohli čelit výzvám jejich dospělých životů.

4.

Rodiče chtějí být nejlepšími dětmi jejich dětmi. Ale to není to, co děti chtějí. Nechcete nechtěně vzkřísit strašlivého dospělého člověka a jedním ze způsobů, jak se tomu vyhnout, je nastavení pravidel a skutečné sledování s nimi.

Pokud jste nový rodič, je dobré experimentovat trochu, abyste viděli co funguje a co ne. Ale v určitém okamžiku musíte vidět, jaké pokyny a pravidla fungují a skutečně na nich postupovat.

Žádný rodič nechce své děti potrestat. Žádný rodič nechce svým dětem říkat, co je, a vidět ty slzy dobře. Musíte však být schopni manipulovat, ale přizpůsobit si myšlení svých dětí prostřednictvím těchto pokynů. Nechcete rozdrtit špatné návyky, ale rozvíjet a stimulovat dobré návyky.

5. Nedělali vám místo.

GIPHY

Jak vaše děti starší, potřebují od vás více místa. To je důležitá součást růstu. V určitém okamžiku musíte přestat říkat jim, co mají dělat, a pro ně musíte přestat dělat důležité věci. Nemůžeš dělat domácí úkoly. Nemůžete napsat jejich vstupní esej do školy.

V určitém okamžiku je třeba se podívat na vaše děti a říkat: "Vyjděte to, pomůžu, pokud mě budete potřebovat." Ale i tak se ujistěte, že pro ně nic neděláte. Buďte připraveni nechat vaše "dítě" jít, když vědí, že potřebují, aby si věci vymysleli samy.

Rodiče, kteří hluboce milují své děti, je těžké nechat jít do jejich života tam, kde matka a taťka mají zásadní význam pro každou maličkost. Udělejte si to dlouho poté, co je tento typ rodičovství potřebný, je špatný.

SOUVISEJÍCÍ: 3 TOXICKÉ Rodičovské styly, které dělají děti do narcisů

6. Žili, aby vám sloužili.

Teď byste měli mít silný smysl, že správná forma rodičovství je někde uprostřed obou extrémů. Nechcete své děti hodit k vlkům, ale nechcete jim sloužit.

Když jsou vaše děti dost staré, aby se učil vařit, učí je vařit. Když jsou vaše děti dost staré na prádlo, nechte je prát. Když jsou vaše děti dost staré na to, aby jezdily, proboha, naučte je řídit.


Je důležité, abyste si své děti nezvěstovali a sloužili navždy. Musí se naučit životně důležité dovednosti, aby se udrželi jako dospělí.


Jedna z věcí, o kterých se mi najde, že nejvíce ctí, je, kolik dovedností jsem mezi mými prarodiči a mnou ztratil. Je to spousta dovedností, které jsem měl ve mně. Je důležité dát svým dětem vědomí, že jste jim dali, a rozmazlovat je nebudou naučit nic dobrého.

7. Vyhrožovali nebo zastrašovali.

Je to frustrující jednání s malými věcmi se svými dětmi. Často se bojí a nejsou si vědomi věcí, které jsou pro vás jednoduché a druhé povahy. Vždy neuspějí na sebeovládání, což může být pro rodiče nekonečné obtížné, protože se snaží rodičům rozeznat správnou cestu.

Ale to, co nemůžete absolutně dělat, je vyrovnat s hrozbami. _____, pak _____." "Pokud jste někdy ____, to je to, co se stane s vámi."

Pod touto autoritou jste úplně zničili důvěru vašeho dítěte ve vás. Nebudou mít pocit, že by k vám mohli přijít za pomoc, protože hrozba byla vyrovnána a to je jeden z hlavních příznaků, které jste vznesli špatným rodičem.

Jak můžete skutečně mluvit s člověkem upřímně a upřímně o něčem, čím procházíte, jestliže máte pocit, že výsledkem bude nějaký trest?

8. Byli to rodiče vrtulníků.

Tisícletá generace vypráví hrůzné příběhy o rodičovství vrtulníků. Podívejte se na jakýkoli Reddit závit o rodiče vrtulníku a uvidíte masakr, který zanechávají v podobě dospělých, kteří neznají hore dolů a zleva napravo.

Když máte dítě, musíte udělat vše pro to. Musíte udělat vše, co je v tvých silách, abyste se o to postarali a ujistili se, že přežije. Ale musíte si nechat některé z toho jít s časem.

Musíte ctít své chyby a ocenit jejich úspěchy a nechat je růst do nezávislých lidí. Pokud tomu tak není, zvedli jste dospělou osobu, která nemá dostatečné dovednosti, aby mohla uspět sama.

9. Nikdy jsem tě neposlouchali.

GIPHY

Budu ti v tajemství: děti nejsou hloupé. Mohou číst sarkasmus a říkat, když jste blahosklonný a neposloucháte je, protože si myslíte, že jsou prostě hlupáci.

Rodiče: musíte poslouchat vaše děti. Je těžké najít hodnotu v blábolu, které někdy vysílá do světa svými tvářemi, ale na tom nezáleží. Když posloucháte své děti a myslím, že opravdu poslouchají, řekne jim, že jsou to jedineční jednotlivci, kteří mají co nabídnout tomuto světu, v němž žijeme. Je pravda, že čtyřletý pravděpodobně vyhrál " někdy máte něco přesvědčivého říct, ale to neznamená, že byste jim neměli ukázat, že to, co říkají, je důležité, protože to vlastně je. Stuff, který se vám zdá být světský, může být pro ně naprosto vadný.

Pokud dítě říká, že v ten den viděla hnědého psa, slyšte, co říkají. To může být pro ně první. Chtějí mluvit o neuvěřitelných zkušenostech, které mají stejně jako ty. Poslouchejte vaše děti.

10. Byli to líní.

Někteří rodiče přicházejí na obrazovku děti a je to tak ohromující, že jen trochu zasáhli tempomat a zónu ven. Spousta zamrznutých televizních večeří a filmů v autě.

Je to snadné zaparkovat dítě před televizorem po dobu 6 hodin a pak jen sedět a být líný, ale být rodičem pracuje. Je to nejtěžší práce, kterou můžete mít. Ale musíte skutečně učit své děti. Musíte s nimi trávit čas, vařit s nimi a vštípit všechny tyto zdravé návyky.

Je těžké dostat vaše dítě k jídlu dobře, ale musíte. Je těžké přimět vaše dítě, aby si zuby a zuby kartáčovalo, ale musíte. Je těžké učit vašeho dítě, aby zvládlo vlastní domácí úkoly, řídit auto, získat práci, ale všechny tyto věci jsou tak zásadní, že přeskočení jednoho člověka může vaše dítě poškodit po celý život. líný rodič.

11. Snažili jsme se s vámi "nejlepším přátelům".

GIPHY

Nedávno jsem četl, kolik dětí vstoupilo na vysokou školu, když se zeptali na jejich vztah s rodiči, říkali, že jejich rodiče jsou "nejlepšími přáteli" . " Nejedná se o takový vztah, jaké by mělo mít dítě s rodiči, dokud ne, mnohem později v životě.

17letý mladík by neměl vidět rodiče jako přátele, ale jako rodiče. Jste světem svého dítěte, abyste jim poskytli vedení, strukturu a pravidla. Když naše děti, v jejich těkavých mladistvých letech, se vám na vás zvednou kvůli vaší tuhosti, není to znamení, které byste nechali.

Také to není znamení, které by se mělo zastavit. Je to znamení, že děláte správnou věc. Ty je učíš a někdy se tyhle lekce těžko učíš. Vaše děti by vás neměly považovat za přítele, ale za rodiče.

SOUVISEJÍCÍ: 3 způsoby, jak inteligentní rodiče pomáhají dětem dělat "chyby" do úspěchu

Vyšší vyhlídka se snaží spojit soustředěné jedince zaměřené na osobní růst a rozšíření jejich vědomí. Můžeme být lepší pro naši planetu, lepší pro naše bratry a sestry, a lépe pro sebe. Chcete-li dostávat aktualizace, nezapomeňte je sledovat na Facebooku.

Tato 19 Fotky #NoFilter shrnout, co rodičovství je opravdu jako

Klikněte pro zobrazení (9 obrázků)

Foto: instagram / womenirl

Christine Schoenwald

Editor


Rodina


Číst později

Tento článek byl původně publikován ve Vyšší perspektivě. Přetištěno s autorským povolením

arrow