9 "Toxické" vztahy Návyky, které jsou skutečně zdravé

Ve skutečnosti děláte špatné věci, správně

Elizabeth Laura Nelson

Zapamatujte si v prvních dnech Facebooku, kdy vaše vztahy byly "jednoduché", "ve vztahu" nebo "komplikované"?

Vždycky jsem se zajímal o to, jaký vztah není komplikovaný? Každý, kdo si myslí, že vztahy mají být snadné, zjevně nikdy nebyly v jednom příliš dlouho. Vím, že někteří lidé, kteří si myslí, že vztahy by neměly být těžké: jsou všechny sjednocené.


SOUVISEJÍCÍ: 5 Věcí zdravé (a otravné HAPPY) Páry dělají jinak


Věc je, že žádné dva vztahy nejsou stejné a člověk opravdu ví, co se děje ve vztahu někoho jiného. Sociální média jsou lež: pár, který na Instagram vypadá tak šťastně, by mohl z těch zoufalství vysílat ty roztomilé fotky a snažil se přesvědčit, že jsou šťastní, když jsou skutečně osamělí a rozzlobení. vztahové rady tam, lidé stále bojují o to, aby jejich vztahy fungovaly. Mohlo by to být, že rada není univerzální? Je možné, že to, co mnoho lidí považuje za toxické chování, může být za určitých okolností zdravé? Sarkasm stranou, zde jsou devět údajně - nezdravé návyky, které by skutečně mohly zachránit váš vztah.

1. Spíše se rozesmutíte.

přes GIPHY

Konvenční moudrost říká, že páry by měly vždy políbit a vymýšlet, než se obrátí na noc. Dlouho jsem to věřil a nikdy jsem se nepochyboval o tom, zda je to dobrý nápad zůstat polovinou noci, když mám s mým partnerem, oba z nás ubohý s vyčerpáním. Je těžké se na někoho zažout v kamenitém tichu, když sotva otevíráte oči; Znám ze zkušenosti. Tak proč? Udělejte si spánek a vyřešte věci, když budete odpočívat. Složitý rozhovor, když jste unavený, není nikdy dobrý nápad.

2. Flirtování s ostatními lidmi


přes GIPHY

Už jste někdy začali mluvit s někým na večírku, jen proto, aby začali agresivně rozrušovat rozhovor s "mým přítelem" a "mou ženou"? Ano, dobře, máme to - vy jste mluvili. Nemáte už možnost mluvit s ostatními lidmi? Ale někteří lidé jsou velmi nervózní, když mají vztah; zdá se, že nerozumí rozdílu mezi flirtováním a vlastně bít na někoho.

Flirtování je zábavné a zdravé a nemusí se zastavit jen proto, že jste ve vztahu. Sledování toho, že váš partner flirtuje s někým jiným, může dokonce zvýšit jeho vášeň; je to připomínka toho, jak sexy, chytrý, roztomilý a zábavný je - a jak šťastný jste ten, kdo ho bere domů.

3. Čas strávený časem


přes GIPHY

Někdy absence opravdu vede k tomu, že srdce narůstá. Pokud jsou věci mezi vámi a vaším partnerem trochu skalní, může být opravdu pěkná věc. (Jen nemusíte být jako Ross a spíte s dívkou z kopírovacího skladu.) Byť součástí pár by neměl znamenat ztrátu sebe; to je v pořádku mít oddělené zájmy, vyjíždět s různými přáteli a dokonce i oddělené prázdniny. Ve skutečnosti je to zdravé. Když se vrátíte dohromady, budete si moci navzájem ještě více ocenit.

SOUVISEJÍCÍ: Gratulujeme! Pokud děláte tyto 9 věcí, váš vztah je zdravý


4.


Guru pro vztahy Dr. John Gottman, autor knihy

Sedm principů pro práci v manželství

, studoval romantické chování již více než 40 let a může předpovědět, zda ne manželství uspěje s 90 procent přesností, jen od sledování párů interakci. Odhaduje, že asi 70 procent konfliktů párů nemůže být nikdy vyřešeno - nazývá je "věčné problémy" - a říká, že fixace na ně jen poškodí váš vztah. Budou vždy existovat věci, které se vám nelíbí u vašeho partnera a naopak. Jste různí lidé a nemusíte se dohodnout na všechno. Přijměte to, naučte se žít s ním a neustále se milujte navzájem. Někdy se snažíte vyřešit konflikt bolest víc než to pomáhá - tak si zvolte své bitvy a ostatní nechte jít. 5. Boj proti vašim dětem

prostřednictvím GIPHY


Lidé často kričí, že děti nenajdou návody k použití, ale existují určité věci, o nichž se zdá, že všichni stejně. Vedle toho, co je zřejmé - krmte je, cvakujte je, ujistěte se, že dostat spát - nikdy jste,

někdy

, měli bojovat před nimi. Experti však říkají, že nikdy nevidí, jak rodiče vrhnou, zbavuje děti učení se o základních poučeních o komunikaci a odpuštění. Manželství a rodinný terapeut Melody Li říká, že když rodiče bojují za zavřenými dveřmi, "jejich děti nemají příležitost se učit zdravému řešení konfliktů". Říká, že je důležité ukázat dětem "je to normální a zdravé nesouhlasit" a že rodiče mají příležitost modelovat "vyjednávání, kompromis a sdílení potřeb a pocitů", když argumentují. Ublížení se navzájem prostřednictvím GIPHY

Někdy je moudré ušetřit pocity partnera a být laskavý, i když musíte udělat něco k tomu; například když se zeptá, zda vypadá, že má váhu. Poctivost je nejlepší politika - kromě případů, kdy není. Jsou chvíle ve vztahu, když budete muset svým partnerům říct něco, co nechtějí slyšet. Něco, co jim ublíží, nebo je rozzlobí, nebo je dokonce i zpustoší.


Většinu času, zakrývání pravdy, dělá věci ještě horší po silnici. Chůze po vaječných skořápkách a zachování věcí od partnera může ochránit jejich pocity v krátkodobém horizontu, ale nakonec to může ještě více ublížit.

S VZTAHEM: Pokud má váš vztah tyto 20 vlastností, je to v zásadě nerozbitné

7 . Máte-li sex, když se vám to nelíbí

přes GIPHY


Dovolte mi být velmi jasný - nepodporuji sex s nekonvenčními pohlavími, nebo dokonce sex jako "službu" vašemu partnerovi. Ale někdy, v dlouhodobém vztahu, musíte naplánovat sex, aby se to stalo vůbec. To by mohlo znamenat sex, když jste zničeni z jednání s dětmi, nebo když jste tři epizody za sebou na vaší oblíbené show a raději byste se kroutily na pohovce, než byste odtrhli vaše oblečení. Pokud si chcete zachovat váš vztah horký, musíte to udělat, co musíte dělat.


8. Když jste někdy byli uprostřed boje s vaším partnerem a najednou jste cítili, jako byste nemohli dýchat, nemohli byste si myslet rovně nebo byste plakali, pravděpodobně jste zažil to, co dr. John Gottman nazývá "záplavy". To je, když váš nervový systém je naprosto ohromen a jediné, co můžete cítit, jsou panice, strach, zlost a zranění. Když jste v tomto stavu, nemá smysl se snažit vyřešit boj nebo dokonce konverzovat.

Takže když se vyčerpáte v boji, může to vypadat jako toxické chování, je to často dobrý nápad. Gottman doporučuje, abyste si vybrali čas - alespoň 20 minut - a nechali systém resetovat, než se pokusíte vrátit dohromady a promluvit si věci.

9. Nezařazujte se nejdříve


prostřednictvím GIPHY

Ve vztahu by váš partner měl být vaší první prioritou, ne? Představení jejich potřeb před vámi a nezištné je často označováno za nejvyšší ideál lásky. To však může vést k rozhořčení, stejně jako ke stoupání na závislé území. Spíše než uvedení svého partnera jako prvního, nebo nejprve se ujistěte, že nejdříve uvedete vztah

. Mohlo by to pomoct myslet na váš vztah jako samostatná entita od vás nebo vašeho partnera; jako živou, dýchací věc, kterou jste společně vytvořili. Dobrá péče o váš vztah může znamenat upřednostnění vašich potřeb nad svým partnerem.


(9 obrázků)

Foto: WeHeartIt

Ravid Yosef Přispěvatel

Láska

Číst později

Tento článek byl původně publikován v SheSaid. Přetištěno s autorským povolením
arrow