Redakce Choice

Jak vědět, jestli jste empatickou zemí (a moc za tím být)

přísné dosažení pro přirozený svět.

Jsem psychiatr a také empatický. Empat je někdo, kdo je vysoce citlivý a má tendenci absorbovat emocionální a fyzickou energii ostatních lidí do vlastního těla. Empatie také mají důvěrné společenství s přírodou, včetně se zemí, rostlinami a živočichy.

GIPHY

Pozitivní stránka je, že můžeme hluboce cítit všechno, co je pozitivní, zdravé a zdravé v jiných i ve světě . Nevýhodou je to, že empatii se stanou vyčerpanými, úzkostnými a vyčerpanými smyslovým přetížením.

Mnoho mých empathních pacientů mi přišlo s těmito příznaky, ale nikdy nebylo diagnostikováno konvenčními lékaři; spíše byli považováni za prostě s panickou poruchou, depresí nebo úzkostí, a tak dostávali léky. Pokud se ztotožníte s vědomím, tajemství, které vám pomáhá intuitivně napojit na všechny živé věci, je rozvíjet strategii zaměřená na centralizaci a ochranu, jako je meditace, stanovení jasných hranic, vytváření přiměřeného času na doplňování paliva a mnoho dalších strategií, které představuji v Empath's Survival Guide . Pak se empatii mohou těšit z radosti svých citlivostí.

Zemní empatii jsou zvláštní typ empatie, kteří jsou naléhavě naladěni na přirozený svět a na všechny změny Země. Krása vodopádu může tyto emoce vzrušovat a energizovat, zatímco toxicita znečišťujících látek v ovzduší může způsobit, že jsou nemocní, vyčerpaní nebo depresivní.

prostřednictvím GIPHY

Jak víte, jestli jste země? Zde je několik způsobů, jak to říct.

1. Jste velmi citliví na změny ve vašem těle.

Senzuálně a energicky můžete cítit sílu bouřky, nádhernost měsíce, teplo slunce na ramenou. Co se stane se Zemí, je úzce spojeno s vaším tělem.

Krása a zdraví země vás vyživují a udržují. Oceán a přílivy ovlivňují všechny, ale především ty. Měsíc a příliv regulují menstruační cykly u žen a cykly spánku-probuzení pro oba pohlaví. Jste citliví na změny počasí a množství denního světla. Earth empaths může zažívat sezónní afektivní poruchu (SAD) a v zimě se stává depresivní, když jsou dny kratší.

2. Země, její prvky a vesmír se cítí jako rodina.

Měsíc a hvězdy byly vždy mými společníky. Od dětství jsem vzhlédla k nebesům a cítila jsem, že je tam můj opravdový domov. Ale zajímavé jsem zjistil, že empatii, kteří se těžko přizpůsobují tomu, že jsou na této planetě, potřebují spojit se s energií Země, abychom mohli plnohodnotněji obývat naše tělo. Učení, jak to udělat (a ne bojovat proti němu), je součástí našeho uzdravení.

Země tě miluje. Cítíte to. Pokud jste zemská empatie, proto jste tak zraněni, úzkostliví nebo máte zdravotní problémy, když je poškozena nebo zničena. Vaše tělo je úzce spojeno se Zemí. Zažijete její změny, jako by se vám staly. Když je Země šťastná, jste šťastní. Když je země v bolesti, vy jste také.

3. Mohli byste mít předtuchy o přírodních katastrofách nebo je cítit intenzivně ve svých tělech, jak se vyskytují.

přes GIPHY

Jeden pacient mi řekl: "Často se probudím těsně před zemětřesením. Pak se roztáhne. "Jiný řekl:" Před zemětřesením nebo sopečnými výbuchy se moje tělo začne otřásat. Cítím se "ne", ne na pevné zemi. "Jiný mi řekl:" Během posledního tsunami jsem se probudil z hlubokého spánku ve stavu agitovanosti a strachu. "Příbuzný empaticky řekl:" Cítil jsem se, jako bych krvácel, "Jako odpověď na katastrofální únik ropy.

Podobně se snažte vědět, jak vaše tělo reaguje během dramatických změn země. Pak můžete dát své pocity do kontextu a procvičit více sebeúcty, když se objeví.

4. Jsi citlivý na sluneční záření.

Tyto magnetické bouře na slunci ovlivňují magnetické pole kolem Země a našeho těla. Zemětřesení, vulkanické erupce, hurikány a tornáda se objevují po intenzivní sluneční aktivitě. Během těchto období může dojít k bolestem hlavy, změnám nálady, úzkosti nebo palpacích srdce. Studie prokázaly souvislost mezi slunečními světly a zvýšenou depresí, úzkostí, sebevražd a epizodami bipolární poruchy. Revoluce, nepokoje a nepokoje po celém světě jsou spojeny se slunečními světly.

Nezapomeňte, že slunce je zodpovědné za život na zemi. Když prochází změnami, cítíme to 93 milionů mil. Tato zkušenost je zesílena pro empati v zemi.

5. Často se chcete připojit ke Zemi.

Využijte času v lesech, u oceánu nebo v horách, kde můžete komunikovat s prvky a cítit se jako doma. Chcete-li prohloubit vazbu se Zemí, jíst čisté, zdravé, organické potraviny (ještě lépe, pěstujte je sami). Dietní potravinářská strava odděluje vás od Země, protože nejste pohlcena její energií.

Pravidelně cvičit uzemnění: Ležíte rovně na zemi, abyste nasákli její pozitivitu a sílu. Wade nebo plavat v jezerech, řekách nebo v oceánu. Pohled na hvězdy. Jděte bosí na trávu.

Chcete-li záměrně komunikovat se Zemí, můžete ji naladit tím, že se zeptáte: "Co se cítíte?" Pak buďte otevřeni všem intuici, které přicházejí. Nebo můžete použít Zemi jako věštce, přímo položit její otázky o sobě nebo jiných. Odpoví vám prostřednictvím vaší intuice. Poté následujte její pokyny.

V domorodých tradicích představuje zemská medicína léčbu, kterou příroda přenáší. Matka Země má být uctívána a stará se o ni. Jako empatie můžete praktikovat zemní medicínu tím, že uděláte vše, co je možné, abyste cenili naši drahocennou mateřskou planetu. To je část vašeho cíle a způsob, jak se cítit šťastný, zdravý a celý.

...

Adapted from The Empath's Survival Guide: Životní strategie pro citlivé lidi

Judith Orloff je MD autor knihy Empath's Survival Guide: Životní strategie pro citlivé lidi. Dr. Orloff je psychiatr a empat, který kombinuje perly tradiční medicíny s nejmodernější znalostí intuice, energie a duchovnosti. Ona je na Psychiatrické klinické fakultě UCLA se také specializuje na léčbu empati a vysoce citlivých osob ve své soukromé praxi. Chcete-li se dozvědět více o rozvrhu knih Dr. Orloffa a zaregistrovat se k jejímu Empath Support Newsletter, navštivte www.drjudithorloff.com.

20 způsobů, jak být v pohodě dnes

Kliknutím zobrazíte (20 obrázků)

Přispěvatel Self Číst později Tento článek byl původně publikován na Psychology Today. Přetištěno s autorským povolením
arrow