Kdy přestat poslouchat rozvodové rady vašeho přátele

Podpora od rodiny a přátel? Báječný! Poradenství od nich? Potenciální nebezpečí!

"Získejte právníka, získejte jeden teď, získejte své kreditní karty zmrazené, vykopněte ho, vyměňte zámky, nenechte ho vidět děti, nikdo nevěřte."

můj klient (nazýváme ji Mary) obdržel od jedné z jejích nejbližších přátel, když sdílela zprávu o svém blížícím se rozvodu. Marie a její manžel byli smutní a ubližovali. Báli se o tom, co bude mít budoucnost, a byli odhodláni dělat vše, co je v jejich silách, aby jejich rozvod a vztah zůstalo co nejlípovější. Jejich jediným největším zaměřením bylo pohodlí jejich dětí. Dokážete si představit, co by se stalo, kdyby Mary následovala radu jejího přítele?

Nebo co tohle: "Co? Ne, nemůžete ho opustit, jste se zavázali, musíte se snažit více. " (Díky banda, mámě). Nebo někdy populární: "Víte, že máte nárok na výživné správně? Měli byste dostat minimálně 4000 dolarů měsíčně, nenechte ho utéct s ničím menším." A dům také - podváděl, takže dostanete dům. " (Je to skutečně způsob, jakým funguje)? A co: "Díky bohu, že jste konečně vyhnali trhnutí, nikdy jsem ho neměl rád, je hrubý a nerozvážný a strašný rodič, budete bez něj bezmocnější." (Možná, ale já oženil se s ním a je rodičem mého dítěte ...)

Nejsou to neobvyklé věci, které by vaše rodina a přátelé slyšeli při rozvodu: destruktivní, necitlivá, neplatná, škodlivá rada. A vše nabízené ve jménu podpory a s přesvědčením, že mají váš zájem na srdci!

Rozchod nebo rozvod vytváří vlny, které se nezastaví u dveří vašeho domu. Vaše rodina a přátelé mají tendenci nabízet poradenství na základě svých vlastních příběhů, přesvědčení a postojů k rozvodu a vašeho bývalého partnera. Možná tě tak moc milují a nechtějí, aby tě ublížili, ale máš úzký pohled na to, jak toho dosáhnout. Možná poznají někoho, kdo prošel ošklivým, sporným rozvodem (možná že je někdo!). Možná, že jejich vlastní vztah není ve skvělé kondici a vaše rozhodnutí je umístí do své vlastní panické zóny. Možná, že zná detaily toho, co někdo jiný "dostal" z rozvodu. Možná oni a váš partner prostě nikdy nezasáhnou.

Přátelé a rodina mohou být obrovským podpůrným polštářem, na který se můžete dostat a na které se můžete spolehnout. Ale poslechněte si rozvodové rady s opatrnými ušima! Nezávisle na nich jako na hlavní zdroj informací a vzdělání v této době vašeho života. Vždy hledat směr od objektivních profesionálů. Začněte s obecnými informacemi, abyste se orientovali. V odborných poradcích pro rozvod 24 odborníků mluví o tom, jak dělat to, co je nejlepší pro vaše děti, jak přistupovat k vašim financím, jak se vypořádat s ohromujícím emočním dopadem a jak se daří (a v důsledku!) Rozvodu.

Nakonec budete potřebovat tým profesionálů, který vás tímto procesem přesně povede, ale začněte tím, že se vzděláváte. To je obzvláště důležité, pokud jste tím, kdo byl zaslepen rozhodnutí vašeho partnera požádat o rozvod; to je předmět, který jste pravděpodobně nepoužili čas zkoumáním zábavy.

Ale mezitím co děláte, když jste konfrontováni se všemi těmito přáteli a rodinnými vstupy? Vyzkoušejte tyto tipy:

  1. Smile a řekněte, děkuji. Pak zkontrolujte něco, co upoutalo pozornost na objektivní mysl a ignorujte vše ostatní. Je pravda, že pokud váš partner podvádí, dostanete dům? Pokud se jedná o vaši situaci a neznáte zákon ve vaší jurisdikci, měli byste to zkontrolovat - než to s tebou hodíte na stůl, jako by to byla dohoda. Klienti často přicházejí na můj stůl pro zprostředkování s přesvědčením o zákonu a jejich vlastních nárocích, které jsou nepravdivé! Nejenže je potřebuji je znovu vychovávat, ale nyní se musí také vypořádat s rozpaky, že se ocitnou před svým partnerem.
  2. Uvědomte si, co nabízejí a sdílejte své vlastní přesvědčení a záměry. Vraťte se k rozvodové radě, kterou Mary obdržela, odpověď jako: "Slyším, že mě za mě znepokojuje a vážím si to. že jsme přesvědčeni, že to, co naznačujete, by mohlo ohrozit naši situaci, takže pro tuto chvíli mám v úmyslu mluvit a pracovat s ním v dobré víře. "
  3. Požádejte je, aby přestali, a řekněte jim, co chcete. Pokud vám lidé nabízejí "podporu" způsobem, který vám skutečně nepodporuje, požádejte o to, co byste z nich považovali za . Odpověď na sentiment "Děkuji vám, že jste vyhnali tyran" může znít jako "Víte, vzal jsem si toho manžela a snažím se udržet rozvod co nejblížitelným způsobem. váš smysl pro humor - to by mě teď opravdu podpořilo. " Pokud ti nedokážou poskytnout to, co požadujete, nebo pokračujete ve špatných ústech nebo se snažíte posunout své vlastní agendy, zvážíte-li se od nich oddávat během této doby.

Rodina a přátelé vás milují a (obecně) chtějí, co je pro vás nejlepší . Ale nejsou odborníky na rozvod a jejich neúplné nebo zainteresované rozvodové rady mohou unášet váš proces, a tak vás vezmou cestami, které jste nikdy nechtěli jít. Vyzkoušejte a požádejte o jejich lásku, přítomnost, pozornost a praktickou podporu. Zanechte strategii, vzdělání, oprávnění a podporu procesů pro odborníky.

Pokud jste zmateni, nejste si jisti, jak postupovat, kde získat odpovědi, jak funguje celý rozvodový proces, máme 24 odborníků na rozvod nabízí bezplatnou pomoc a podporu, abyste mohli začít. Čaj a soucit s přáteli a rodinou, fakta a rady odborníků!

Více rozvodových koučových rad o YourTango:

  • Top 10 příčiny rozvodu
  • Do Prenup předvídat rozvod
  • Nejlepší rozpad a rozvodová rada na YourTango
arrow